Když skleník, tak z polykarbonátu

Skleník je užitečný zahradní pomocník, který nám pomáhá s pěstováním zeleniny. Díky skleníkům můžeme i v mírném pásmu, které není vždy příznivé, pěstovat šťavnaté okurky, papriky, křupavé mrkve a saláty… Vždy se skvělým výsledkem. Dnes si povíme něco o moderních sklenících vyrobených z polykarbonátu.

Sklo už není dominantní

Jak už název napovídá, první zahradní skleník měl skleněné výplně. Nevýhody skla ale časem donutily zahrádkáře, výrobce a prodejce Skleníknajít alternativu. Sklo se snadno rozbije a až propouští až moc světla. Při extrémních vedrech se pak nechráněné rostliny spálily, nevzhledné ochranné nátěry pak zase zničily vzhled zahrady.

Nejpoužívanějšími skleníky jsou dnes ty z polykarbonátu.

Výhody polykarbonátu

Polykarbonát je druh plastu formovaný v případě použití ve skleníku do pevné desky. Desky jsou dvojité, vyplněné vzduchovými komorami – vzduch je nejlepší izolant. Díky tomu jsou minimalizovány výměny tepla a teplota uvnitř tak zůstává během dne stálá.

Výhoda desek spočívá i v jejich nízké hmotnosti a ohebnosti a mechanické odolnosti. Na zahradách tak nalezneme zajímavé skleníky se zaoblenou střechou. Už nemusíte hlídat zatoulané míče Vašich hrajících si dětí, polykarbonátový skleník náraz vydrží.

Skvělou vlastností, která chrání rostliny, je nepropustnost UV záření, proniká jen v zanedbatelných hodnotách. Naproti tomu propustnost světla zůstává vysoká a dosazuje až 80 %. To vše za ceny minimálně srovnatelné s klasickými skleníky ze skla.

Výhodná koupě u experta na skleníky

Máte novou zahradu? Dosloužil Váš starý skleník? Pak se jistě rozhlížíte po novém pomocníkovi. Doporučujeme Vám internetový obchod www.sklenik-expert.cz. Jedná se o e-shop soustřeďující se výhradně na zahradní vybavení jako jsou skleníky, pařníky, zahradní domky apod. Zboží je expedováno do 24 hod od objednání, případně jej lze vyzvednout ve výdejních místech po celé ČR.

Chcete dostávat pravidelně zajímavé informace pro zahrádkáře, recepty, tipy, videa a rady? Staňte se fanouškem Skleník-Expert.cz na Facebooku!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

  1. Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak je na tom u levnějších modelů polykarbonátových skleníků dobře odolnost vůči sněhu a jeho velké nadílce? Přijde mi, že ty hliníkové profily jsou příliš tenké, aby vydržely poctivou zimní nálož, jako je třeba na horách v oblasti Jeseníku apod.

    Reagovat

Přidejte komentář