Podzimní práce na zahradě mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. Jak tomu předejít?


Zatímco v létě zahrádkaření přináší jen samou radost, na podzim se mění v nelehký úkol, který všichni zahrádkáři moc dobře znají pod pojmem zazimování zahrady. Zazimování kromě řady náročných činností znamená strávit poměrně hodně času v proměnlivých podmínkách, jakými je podzimní počasí typické.

Podzimní práce na zahradě

Nadměrná fyzická zátěž se tak spolu s chladným prostředím mohou nepříznivě podepsat na našem zdraví a způsobit nemalé potíže. Ještě tedy před tím, než se pustíte do práce na zahradě, vezměte si k srdci několik našich rad, které vám pomohou předejít bolesti zad nebo ztuhnutí šíje.

Nejdříve se rozhýbejte

Příprava na fyzickou námahu je obzvlášť důležitá, zejména pokud jste celý den seděli nebo vykonávali jednostrannou práci. Nezapomeňte se tedy protáhnout a trochu tělo pohybem zahřát. Vaše klouby, svaly a šlachy vám budou vděčné. Stejně tak se protáhněte i po práci, čímž zamezíte ztuhlosti.

Termoprádlo je základ

Při práci na zahradě není výjimkou, když se člověk zpotí, což v kombinaci s profouknutím může způsobit pěkný malér. Rozhodně tedy svá bedra, která už tak hodně trpí nadměrným ohýbáním, chraňte kvalitním termoprádlem, jako je například prodyšné a savé triko s dlouhým rukávem z bavlněného streče. To vás společně s pracovním oděvem bezpečně ochrání před nachlazením a ústřelem bederní páteře. Vybrat si ho můžete například v nabídce německé značky engelbert strauss, která své termoprádlo vyrábí z kvalitní biobavlny. Ta je na dotek jemnější, neboť vlákno není porušeno chemickými přípravky.

Podzimní práce na zahradě

Přidejte vrstvu navíc

Oproti oblékání v létě je nyní na podzim nutné přidat jednu vrstvu oblečení navíc. Aby vám při práci nebylo horko, ale zároveň ani zima, představuje nejlepší variantu softshellová vesta s teplou podšívkou. Tu můžete najít jak v nabídce engelbert strauss, tak například v sortimentu sportovních obchodů, podívejte se na vesty ve Sportisimo.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář