Vstříc úsporám: Infratopení HOMEHEAT

Když se řekne elektrické vytápění, většinou si představíme nákladné přímotopy, které umí udělat paseku v účtech za elektřinu. Existují ale i jiné způsoby vytápění pomocí elektrického proudu. Dají se dokonce používat jako hlavní zdroj tepla v domácnosti a nabízí přitom spoustu dalších výhod. Řadí se mezi ně mj. unikátní design a nízké provozní náklady.  Přečtěte si o infra vytápění více.

Co je infra topení?

Princip sálavého tepla
Princip sálavého tepla

Za infra topení se označuje poměrně nový druh vytápění, kdy teplo získáváme ze speciálních infra panelů. Jimi vydávané infračervené paprsky jsou svými vlastnostmi nejblíže paprskům slunečním. Z toho důvodu je tento druh vytápění považován za „pocitově nepříjemnější“.

Na rozdíl od klasických radiátorů, které pracují s konvenčním teplem a cirkulací vzduchu, infra panely vydávají teplo sálavé. Vzduch se tak neohřívá přímo od topného zařízení. Paprsky vzduchem procházejí a působí pouze na pevné předměty v místnosti (nábytek, stěny, lidé…). Zahřívání je dokonale rovnoměrné, dokonce lze dosáhnout příjemně teplé podlahy i bez instalovaného podlahového vytápění. Samotnému vzduchu v místnosti je pak teplo předáváno ze zahřátých předmětů, stejný princip jako v přírodě.

Proč zvolit infra topení?

Úspora energie

Díky rovnoměrnému rozložení tepla nemusíte s infra vytápěním prostory zbytečně přetápět. Stejně tak jsou díky sálavému teplu mnohem nižší úniky tepla. To je dáno tím, že teplo je uloženo v pevných předmětech, které se ochlazují pomalu. Díky si prostory drží správnou teplotu i při vypnutém vytápění. Průměrná doba aktivního vytápění se pohybuje pod 8 hodinami denně.

Porovnání nákladů
Porovnání nákladů běžných druhů vytápění

Zdraví a hygiena

Protože systém vytápění nevíří vzduch, je v místnosti mnohem nižší prašnost. Tuto vlastnost uvítají alergici, astmatici i obyvatelé v místech se zvýšenou prašností. Stejně tak při vytápění na principu sálavého tepla neztrácí vzduch svou vlhkost. Bude se Vám dýchat naprosto přirozeně – již žádné dusno a oschlé květiny.

Panel v podobě obrazu
Panel v podobě obrazu

Šanci nemají ani plísně a bakterie v zákoutích místností. Teplo je soustředěno nejprve do pevných částí místnosti, které tak mají větší teplotu než samotný vzduch. Různé plísně a houby se tak v suchých a teplých zdivech téměř nemohou rozšířit.

Design – infra panely lze „ukrýt“

Instalaci infra panelů lze provést i bez větších rekonstrukcí. Panely lze zabudovat do povrchu zdí a stropů, jde to ale i bez jakéhokoli zásahu – díky topným obrazům. Infra panel lze přizpůsobit do podoby obrazu a v místnosti tak nic nepoznáte.

Zaujalo Vás infra topení?

Zjistěte více na www.homeheat.cz, webových stránkách věnovaných infra vytápění. Dočtete se zde o dalších výhodách infra panelů, naleznete detailní popis s specifikace jednotlivých modelů, pomůže Vám poradna a nakonec naleznete samozřejmě i možnost zakoupení samotných produktů.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář