Jak zařídit útulnou ložnici za pár korun


V ložnici strávíme podstatnou část našeho života. Kvalitní odpočinek významně ovlivní naše každodenní fungování. Praktická a pohodlná ložnice je proto velmi důležitá. Jak na ni?

Ložnice

Postel je základ

V ložnici toho nepotřebujete úplně mnoho. Naprosto stěžejní je kvalitní postel. Při výběru rámu zohledněte několik praktických faktorů:

Je materiál dostatečně pevný a odolný? Vydrží vám déle nebo jste ochotni levnější postel do pár let vyměnit také proto, že už se vám omrzí její design? Jakou vyžaduje údržbu? Na všechny tyto otázky je nutné před nákupem znát odpověď.

Ještě důležitější je výběr správné matrace. Bez té se nikdy kvalitně nevyspíte. Nejvhodnější je si ji osobně vyzkoušet. Každému vyhovuje odlišná tuhost. Užitečnou pomůckou, která vám napoví, jestli je pro vás matrace adekvátní, je to, zda je páteř při spánku v rovině. Pokud ano, dává vám matrace adekvátní oporu.

S nábytkem to nepřehánějme

Ložnice je naším výsostně soukromým územím. Návštěvy si sem zpravidla nezveme. Odolejme však pokušení přeměnit ložnici na skladovací komoru, kam uložíme vše, co se jinam nehodí a nechceme, aby to bylo komukoli na očích. Množství věcí v této místnosti se vyplatí omezit na minimum.

Nic by nás nemělo rozptylovat, ložnice má být prostorná, vzdušná a neobsahovat příliš předmětů, které slouží jen jako, s nadsázkou řečeno, lapače prachu. Platí to i pro množství nábytku. Pohodlně si tu vystačíte s postelí, nočními stolky a, nelze-li jinak, také se skříněmi.

Ložnice nemusí působit studeně, neútulně a nezařízeně, když zvolíte pouze pár doplňků v podobě polštářů, přehozů na postel nebo designové lampy.

Musí vybavení ložnice být drahé?

Vysněnou ložnici si zařídíte i doslova za pár korun. Stačí umět využít slevy na nábytek. Slevový kupón na Designovynabytek.cz nebo slevový kód Euronova-shop.cz najdete na webu Megakupon.cz.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář