Kovové garnýže jsou trendy

Přestože se garnýže na první pohled mohou zdát jako nepodstatná část nábytku, která slouží jen pro zavěšení záclony, jejich role v místnosti je poměrně významná. Garnýže už zdaleka nejsou jen „dřevěné kryty“ nevzhledných spon.

Moderní garnýže do moderního interiéru

Zatímco dříve se na garnýže hledělo jako na zbytečnou část výbavy, která se pořizovala až garnýžekdyž to bylo nutné, dnes se často potýkáme s opačnou chybou. Garnýže bývají první věcí, kterou si majitelé bytu či domu pořizují.

Správný postup je přímo uprostřed. Garnýže by měly být do interiéru pevně začleněny již při jeho návrhu. Pořizují se pak společně s nábytkem, záclonami a všemi doplňky. Pouze tak se garnýže stanou prvkem, který dokonale propojí celou místnost a strhne na sebe mnoho pozornosti.

Přednosti kovových garnýží

V současné době jsou zdaleka nejpoužívanější variantou garnýže kovové. Kovová garnýž vyniká svou životnosti (až 30 let) a téměř nulovými nároky na údržbu. Pořídit se dá v prakticky neomezené škále designů cen. Zakoupit tak můžete levnější garnýže za stokoruny, ale i luxusní provedení , kde cena stoupá o řády výše.

TIP! Je pro Vás důležitá maximální životnost materiálu? Zvolte garnýže pokovené galvanicky.

Součásti garnýže

Základními prvky všech garnýží jsou záclonové tyče. Ta je přibližně o 30 – 40 cm širší než Vaše okno. Na její zakončení budete potřebovat dvě koncovky. Tyč snadno usadíte pomocí speciální konzole. Poslední věcí, kterou budete potřebovat, jsou kroužky s žabkami nebo háčky pro zavěšení záclony (přibližně 10 ks na metr).


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář