Na nadváhu s parním hrncem

Trápí Vás nadváha? Snažíte se dodržovat nefunkční diety, nebo dokonce nejíte téměř vůbec? Neničte své tělo a naučte se raději připravovat zdravé pokrmy, které nastolí ve vašem těle potřebnou rovnováhu. Jak na to? Řešením velké části zdravotních problémů spojených s nesprávnou stravou je parní hrnec.

Výhody přípravy pokrmů v parních hrncích

Hlavní výhodou vaření na páře je uchovávání zdraví prospěšných látek v potravinách. V pokrmu tak máte až o 100 % více vitaminů,

parní hrnec VS 400330 VitaCuisine Compact
Parní hrnec VS 400330 VitaCuisine Compact

antioxidantů, minerálů, stopových prvků a esenciálních mastných kyselin. Příprava pokrmu je přitom jednoduchá a jídlo je stejně chutné.

Jídlo je tak lehce stravitelné a svou strukturou je blíže pokrmům syrovým, které jsou pro náš trávicí systém přirozenější. Skvělým tipem je parní hrnec VS 400330 VitaCuisine Compact od společnosti Tefal. Nabízí patentovanou technologii Vitamin +, díky které bude vitaminů ještě více.

Denně tak můžete konzumovat pokrmy s minimálním obsahem přidaného tuku. V pokrmu nejsou na rozdíl od smažených jídel žádné karcinogenní látky z připáleného oleje. To je ideální nejen pro lidi trpící nadváhou, ale i pro cukrovkáře či jedince s odoperovaným žlučníkem. Zapomenout nesmíme ani na naše děti a seniory, jimž snazší trávení přijde jistě vhod.

Jaký parní hrnec zakoupit?

Důrazně varujeme před nakupováním nekvalitních parních hrnců ať už z tržnice nebo od podomních prodejců. O nákupních zájezdech snad netřeba mluvit.

Nekvalitní a často předražené parní hrnce většinou rychle přestanou sloužit a je to možná i dobře, vašemu zdraví totiž stejně nepomohou.

Nakupujte zásadně značkové parní hrnce, o nichž si můžete přečíst recenze na internetu. Pečlivě vybírejte i obchodníka. Ten by vám měl s výběrem poradit a vybrat s vámi model odpovídající vašim požadavkům a možnostem.

Doporučujeme tedy zajít do specializovaného kamenného obchodu, nebo zvolit obchod internetový. I na internetu je dnes již standardem telefonní linka, kde vám operátoři s výběrem poradí. Další možností je v e-shopu zabudovaný on-line chat, nebo komunikace přes e-mail.  Vždy by vám měli poradit zkušení odborníci.

Klasické potraviny uvařené až třikrát rychleji

Vaření s parním hrncem je snadné. Klasické přílohy jako jsou brambory, rýže nebo směs zeleniny uvaříte až třikrát rychleji. Vše je

Parní hrnec Philips HD 9140/91
Parní hrnec Philips HD 9140/91

přitom zdravější. Pokrmy neztrácí svou chuť a nezdravé nadměrné dochucování můžete omezit na přijatelnou úroveň.

Pokud ale máte rádi pokrmy provoněné bylinkami, skvělým pomocníkem bude parní hrnec Philips HD 9140/91 s funkcí Flavour Booster. Má v sobě zabudované speciální sítko, do kterého bylinky umístíte. Přístroj pak sám pomocí páry pokrm provoní.

Páru lze využít i pro rozmrzávání zamražených surovin.

Princip fungování parního hrnce

Celý mechanismus je velmi jednoduchý. Do parního hrnce nalijete vodu, kterou hrnec přivádí k varu a mění na páru. Pára prostupuje nádobami přístroje, kde se ochladí, klesá zpět dolů a mění se opět na vodu.

Samotný hrnec se obvykle skládá ze základny, kde probíhá přeměna páry na vodu a opačně. Objemnější součástí je pak sada až tří nádob, do kterých se umisťují potraviny. Nádoby jsou obvykle z plastu – použít lze libovolné množství dle množství připravovaných pokrmů.

Nádoby se mohou vrstvit vertikálně, existují ale i hrnce s variantou nádob vedle sebe. Ukázkovým zástupcem této větve je parní hrnec Tefal VS 4001 VitaCuisine, který patří mezi absolutní špičku. Může se pochlubit označením nejrychlejšího a nejšetrnějšího parního hrnce na trhu. To zejména díky svým dvěma 2,5l parním košíkům z nerezu a speciální nepřilnavé 1,5l nádobě pro přípravu nejrůznějších omáček. Poslední chloubou je nádoba na rýži o objemu 1,5 l.

Parní hrnec Tefal VS 4001 VitaCuisine s nádobami vedle sebe
Parní hrnec Tefal VS 4001 VitaCuisine s nádobami vedle sebe

V jednom hrnci tak zvládneme připravit kompletní chod včetně desertu. Vše pak jednoduše dáte do myčky a bez starostí necháte umýt. Příprava pokrmů je tak zdravá a snadná od začátku až do konce. Navíc ušetříte i na výdajích za energie.

Od nejlevnějších po nejdražší

Výhodou parních hrnců je jejich široké rozpětí modelů za různou cenu. Za „low cost“ modely tak dáte jen několik set korun, takový hrnec toho ale mnoho neumí a je vhodný spíše pro občasné použití.

Výkonnější stroje nabídnou pokročilé funkce jako LCD displej, přednastavené programy, časovač, dohřívání pokrmů po dovaření. Mezi nejpokročilejší modely patří Kenwood FS470.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář