Tags: škůdci

Jak se zbavit kuny?

Kuna nikdy není na ničí zahradě vítaným hostem a nebylo by žádným problémem získat početná svědectví, jakou spoušť dovede napáchat třeba v kurníku. Co si však počít v okamžiku, kdy se jí u vás na půdě zalíbí a odmítá přestat páchat škody na vašem majetku? Seznámit se je pro jistotu lepší s větším počtem možných postupů, protože kuny jsou mimořádně lstivá zvířata, která se dokáží některým nastraženým pastím velmi obratně vyhnout.

Zbavte se krtonožek

Během letních měsíců v zahradách bují život. Některé existence nás však svým počínáním umí pořádně překvapit i otrávit, jako třeba krtonožka. Tento velký hmyzí škůdce dokáže zničit i celé záhony s výsadbou. Jak poznat, že máme krtonožku v zahradě? A jak se jí zbavit i bez chemie? To vše se dočtete v článku.

Jablka a hrušky bez červivosti

Blíží se čas, kdy se proberou obaleči k životu a vydají se opět vegetovat na jabloních, hrušních a dalších ovocných dřevinách. Housenky tohoto nenápadného motýla mají na svědomí červivost plodů. Jak jim v tom zabránit? V článku vám mimo jiné poradíme, jak výskytu škůdce předcházet či jak určit vhodnou dobu pro postřik proti housenkám obalečů.