Vyrobte si velikonoční dekoraci na stůl

Abychom sladili vybavení bytu a plánované velikonoční aranžmá, vybereme si misky nebo obaly na květináče ve vhodných  barvách. Dnes si vysvětlíme, jak se takové aranžmá připravuje. Naplánovali jsme aranžmá do obalů na květináče ve žluté a světle zelené barvě, ve veselých barvách jara.

Velikonoční aranžmá zelené

Příprava materiálu

Kromě obalů budeme potřebovat 1 kostku šedé aranžovací hmoty na sušené rostliny, kterou rozpůlíme, dále 2 podložky ve tvaru květin, tavnou lepicí pistoli, svazek sisalových vláken, aranžovací zelený sekaný drát, dekorační doplňky v podobě květinek, peříčka v odpovídající barvě a barevné lýko taktéž v ladící barvě, květinky strouhané ze dřeva, mašli nebo stuhu s velikonočním nebo jarním motivem, drobná křepelčí vajíčka z plastu a barevné mini kouličky z pedigu.

Sestavení zeleno-bílého aranžmá

Do zelené misky či obalu na květináče vlepíme tavnou lepící pistolí aranžovací šedou hmotu a vyplníme jí obsah nádobky. Na nádobu nalepíme podložku ve tvaru květiny. Do středu podložky zapíchneme vázací drát, na který jsme nejprve přidrátovali stuhu ve tvaru mašle. Sisalová vlákna si svážeme do malých úvazků a také je nadrátkujeme, poté je vpíchneme přes podložku do aranžovací hmoty uvnitř misky. Vlepíme k nim hotové barvené pedigové kouličky. Utváříme tak v dekoraci vyšší střed a kolem něj umisťujeme níže položené menší dekorační prvky. Zapichujeme a přilepujeme tavnou lepicí pistolí k podložce dřevěné květinky, malá umělá křepelčí vajíčka a dekoraci si pravidelně otáčíme ze všech stran, aby byla rovnoměrně přizdobená po celém obvodu. Na závěr vlepíme několik bílých nebo zelenkavých peříček.

Aranžmá oranžové

Sestavení žluto-oranžového aranžmá  

Navážeme si do svazečků přírodní sisalové vlákno, další svazečky si natvarujeme z oranžového lýka a z lýka z přírodní barvy. Při aranžování postupujeme podobně jako v předchozím případě. Snažíme se vytvořit dekoraci s vyšším středem. Objemnější dekorační prvky dáváme do středové části a ty menší si ponecháme k dozdobení krajů. Některá vlákna sisalu nebo lýka můžeme upevnit u středu a nechat viset volně přes okraj. Ke středové části můžeme vpíchnout umělá vajíčka na špejli a přilepit opět pedigovou kouli nebo svazek peříček nadrátkovaných a přivázaných stužkou stejné barvy. Dekoraci si otáčíme při práci kolem osy, čímž zajistíme její rovnoměrné ozdobení. Na závěr přilepíme pár peříček na volná místa.

Dekorace je hotová a Velikonoce za dveřmi, tak ať se vaše dílo líbí i koledníkům a návštěvám.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář