Návod na nahřívací polštářek z pohanky v 5 krocích

Venku pomalu klesají teploty, zahrada se ukládá ke spánku a sezona výletů na pár týdnů končí. Ale není všem dnům konec. Začíná nám období domácího tvoření! Odstartujte s námi toto kreativní období a vyrobte si praktický pohankový nahřívací polštářek. Přijde vhod nejen při chladných večerech, ale i na bolesti kloubů, zad nebo menstruační bolesti.

Domácí nahřívací polštářek z pohanky
Návod na pohankový nahřívací polštářek v 5 krocích

Budete potřebovat:

  • Zbytek látky – velikost se odvíjí od toho, jak velký polštářek budete chtít. Nám dnes postačí 2 látky o velikosti 20 × 15 cm. Myslete ale na to, že polštářek nesmí být příliš velký. Musí se vlézt do mikrovlnné trouby (kde jej pravděpodobně budete ohřívat). Jako látku si vyberte ideálně pevnou a hrubou textilii z přírodních materiálů, skrz kterou nebude propadávat výplň (třeba bavlněné plátno).
  • Nůžky.
  • Špendlíky.
  • Šicí stroj – pokud jej nemáte, bohatě si vystačíte s jehlou a nití.
  • Pohankové slupky (jako výplň) – absorbují teplo a dokážou jej poměrně dlouho udržet. Navíc jsou lehoučké, takže polštářek nebude těžký jako balvan.

Postup:

  1. Vystřihněte z látky dva stejně velké čtverce/obdélníky. Při měření myslete na to, že polštářek nabere na velikosti a „vypoukne“ se do výšky, proto raději přidejte pár centimetrů + 1 cm na švy.
  2. Oba kusy přiložte lícem k sobě a přišpendlete.
  3. Sešijte 3 strany k sobě. U ručního šití si dávejte pozor na steh. Nesmí mít příliš velké mezery, jinak by mohla náplň vypadávat.
  4. Přetočte vzniklou kapsu a dovnitř nasypte dostatek pohanky. Chcete-li polštářek tvárnější, doporučujeme kapsu nenapěchovat až po okraj. Špatně by se vám také uzavírala.
  5. Ke konci stačí zbylou stranu zašít neviditelným stehem (první steh veďte z vnitřní strany polštářku tak, aby uzlík zůstal uvnitř). Stehy poté vedeme po ohnutých koncích látky.
Návod na pohankový nahřívací polštářek
Návod na pohankový nahřívací polštářek krok za krokem

Jak používat nahřívací polštář?

Pohankový nahřívací polštářek stačí pár vteřin ohřát v mikrovlnné troubě (délka se odvíjí od výkonu a nastavení zařízení). Je důležité, aby se při ohřevu otáčela spodní deska a s ní i celý polštářek. Zajistí se tak rovnoměrné rozložení tepla. Jakmile se vám bude zdát teplota ideální, vyndejte jej, přiložte na konkrétní místo (například záda) a užívejte si příjemné teplo. Na závěr doporučujeme překrýt další látkou, třeba dekou nebo oblečením, aby vám teplo neuteklo a drželo se hezky u těla.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář