Nejlepší kuchyňské trendy pro rok 2020

Kuchyň už dávno není místností, která slouží jen pro přípravu pokrmů. Naopak, většinou bývá spojena s obývacím pokojem, je důležitou součástí interiéru a tvoří srdce domova. Proto jsme se zaměřili na největší kuchyňské trendy, které z kuchyně udělají místo, ve kterém se budete cítit dobře.

Trendy kuchyně

Barvy v kuchyních pro rok 2020 budou odvážnější

V Česku stále převažují bílé kuchyně, nicméně situace se začíná pomalu měnit. V kuchyňských trendech pro letošní rok převládají tmavší barvy, pastelové tóny a matný povrch, který je pro každodenní užívání daleko praktičtější, než lesk. Výrobci jej také vyladili natolik, že na něm nezůstávají téměř žádné otisky. V poslední době se však objevují i kuchyně odvážnějšího rázu, a to zelených, modrých, korálově červených nebo tyrkysových odstínů. Populární jsou také dřevodekory v kombinaci s šedou a antracitovou barvou.

Kuchyňské židle dolaďte s linkou

Nezapomeňte na plynulý přechod jednotlivých zón i obytné části s kuchyní. Velkou pozornost byste měli věnovat i jídelním židlím, a to zejména pokud se jídelní část nachází mezi obývací částí a kuchyní. Volte je ideálně v barvě gauče, nebo je slaďte s výrazným barevným prvkem v místnosti. Populární jsou stále skandinávské židle, které se vyznačují dřevěným podnožím a čalouněním, případně plastovým sedákem.

TIP: Hledáte-li ideální jídelní židli, kterou byste si rádi vybrali tak, aby vám ladila do vašeho interiéru, mrkněte na jídelní kuchyňské židle na Biano.cz. Tam si můžete navolit oblíbenou barvu, materiál, styl i cenu a filtrovat tak přesně takové kousky, které vám budou ušité na míru.

Spotřebiče, které vám samy poví, co nakoupit

V kuchyňských spotřebičích dominují v trendech takové produkty, které lze zapojit do systému inteligentních domácností. Jedná se sice o dražší kousky, ale mohou značně usnadnit život. Většina spotřebičů je pak napojena na domácí internetovou síť, odkud je můžete ovládat přes mobil odkudkoliv. Můžete tak nastavit lednici, která vás sama bude informovat o vnitřní teplotě, stavu potravin. Systém chytré domácnosti ale najdete i v myčkách, kávovarech a mikrovlnkách.

Inovace kuchyňských spotřebičů se odráží také ve možnostech trouby. Skvělá je například funkce pyrolytického čištění, která spočívá v rozpálení trouby na velmi vysokou teplotu na krátkou dobu. To stačí k tomu, aby se spálily veškeré nečistoty v troubě a proměnily se na popel, který se po vychladnutí jednoduše setře a trouba je opět jako nová.

Trendy kuchyně

Digestoře, které nebudete chtít schovat

Klíčovým spotřebičem, který zaručí čistou kuchyň bez ulepených povrchů, je digestoř. U ní máte dvě možnosti, které volíte na základě dispozic vaší kuchyně: recirkulační, která zpracovává a filtruje vzduch, který vypouští zpátky do místnosti, nebo s odtahem, která bývá napojena na komín nebo odtahové potrubí.

Mezi přední trendy patří ostrůvkové digestoře, které se montují na strop a jejichž konstrukce umožňuje volné použití v prostoru. Vybrat si ale můžete i klasické digestoře vestavěné, komínové nebo výsuvné zabudované přímo ve varné desce. Za ty si ale připlatíte.

Pokud si nejste jisti, s výběrem toho správného typu si můžete nechat poradit pomocí srovnávacího testu digestoří.

Police a skříňky trochu jinak

Typické horní skříňky, jak je znáte ještě od svých babiček, nahrazují větší nástavce či vysoké skříňky až po strop, většinou bez úchytek, pouze s výklopným systémem. Takové skříňky působí velmi lehce a opticky nezatěžují prostor.

Pro potřeby open-space kuchyní však čím dál více lidí volí i variantu kuchyní bez horních skříněk. Většinu úložného prostoru tak najdete ve spodních zásuvkách. Horní skříňky mohou do určité míry nahrazovat i otevřené police, na které můžete umístit bylinky, koření nebo dózy se surovinami.

Pokud se nechystáte na tak razantní změnu, jakou by byla renovace celé kuchyně, nezoufejte. Můžete ji oživit i drobnými změnami, které vaši peněženku tolik nepotrápí. Oživit kuchyň můžete třeba bylinkami, přehlednými organizéry, nástěnnými LED lištami nebo tapetami, které pomohou oživit i ty nejnudnější obklady.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář