5 věcí, které by měla splňovat vaše kancelář

Každý má jinou představu o vzhledu své kanceláře. Ať už zabydlujete pracovnu doma nebo se chystáte zařídit si externí kancelář, měli byste dodržet několik důležitých pravidel. S nimi vytvoříte prostor pro efektivní práci, prostor, ve kterém je radost trávit svůj pracovní čas. Co by měla splňovat každá pracovna?

Cítíte se podle toho, na čem sedíte

První a nejdůležitější část zařizování. Pro někoho to možná bude překvapivé, ale není to pracovní stůl. Na prvním místě by měla být vaše židle. Pracovní kancelářská židle či křeslo totiž ovlivní to, jak se budete po náročném pracovním dni cítit. Zejména, pokud pracujete v sedě mnoho hodin. Jak tedy vybrat kancelářskou židli? Pokud už znáte velikost a výšku svého stolu, ideálně židli spárujte. Židle by měla být ergonomická, tedy přizpůsobená potřebám lidského těla. Zvažte, zda má opěrku hlava, která pomáhá ulevit krční páteři, opěrku rukou a možnost pohupování nebo jiného mírného pohybu. Pokud se na židli střídá více osob, zvažte i možnost nastavení výšky. Jak vybrat tu pravou? Testujte, hledejte a investujte – čím více pohodlí, tím snadnější práce.

Základ kanceláře? Pracovní plocha

A je čas vybrat vhodný pracovní stůl. Zatímco někomu stačí drobný stolek pod notebook, jiný preferuje co nejvíce volné plochy stolu. Vyberte si s ohledem na vaše individuální potřeby. Rádi se roztahujete? Pak vám stůl pod notebook rozhodně stačit nebude. V kanceláři by neměl chybět univerzálnější stůl tehdy, pokud občas slouží také vašim kolegům. Nevíte si rady s velikostí? Vyberte středně velký kancelářský stůl. Ten snese nejen počítač či notebook, ale také pár psacích potřeb a doplňků, které se oplatí mít vždy při ruce.

Na kvalitním osvětlení záleží

Kancelář se neobejde bez vhodného osvětlení. Pokud v práci máte dostatek denního světla, máte způli vyhráno. Přesto je dobré vybavit se také doplňkovou lampou a kvalitními svítidly pro případ práce večer či tehdy, když je venku pochmurno. Proč vybírat vhodné osvětlení, které kopíruje denní svit? Nejen pro produktivitu, ale také pro vaše oči.

TIP: Doplňte kancelář o zeleň. Nejenže květiny prostor zvelebí a zpříjemní, uleví také vašim očím.

Dostupná elektronika usnadní práci

Kdepak, bez tiskárny a další elektroniky se dnes běžně neobejdete. Vybavte kancelář multifunkční tiskárnou, mějte po ruce náhradní baterie, pokud jsou potřeba pro některý z přístrojů. Buďte vždy připraveni k práci – jedině tak vás nezaskočí nenadálá situace. Co ještě se vám kromě tiskárny a svítidel může hodit? Nezapomínejte na nabíjecí stanici na telefon, osvěžit ovzduší můžete pomocí aroma difuzéru. Víte, že některé vůně vám pomohou soustředit se?

Vaše pocity jsou důležité

Ideální kancelář by měla splňovat i jedno z dalších pravidel: mělo by jít o prostředí, ve kterém se cítíte dobře. Pokud se totiž cítíte dobře, pravděpodobně budete produktivnější při své práci. A podávat výkony, o to tu přece jde, že? Proto si rozvrhněte prostor s ohledem na své vlastní pocity, nebojte se kancelář dekorovat a vyzkoušejte různé varianty, dokud se nebudete cítit dobře. I v práci se můžete cítit skvěle – a pracovat s radostí. A jak vypadá vaše vysněná pracovna?


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář