Bytové doplňky 2021: do popředí se dostávají velké obrazy i výrazné taburety

Chcete svou domácnost zpříjemnit a zútulnit na pohled? Pak je zapotřebí investovat do bytových doplňků. Nejsou drahé, za to mohou proměnit interiér k nepoznání. Ať už bydlíte v malé garsonce nebo velkém rodinném domě, poradíme vám, co se vyplatí přenést přes práh domu. Pojďme společně nahlédnout do trendů ve světě bydlení.

Bytové doplňky

Pokojových rostlin není nikdy dost

Bylo by mylné se domnívat, že bytové doplňky musí být pouze z kovu, dřeva nebo plastu. Mohou to být i pokojové rostliny, které mají za úkol taktéž dozdobit interiér. Zpříjemňují každou domácnost, navíc mají schopnost čistit vzduch v domácnosti.

V poslední době se do popředí dostávají především stálezelené rostliny, které jsou velice moderní a nekvetou do všech barev duhy. Navíc je péče o ně poměrně snadná, nevyžadují nic víc než pravidelnou zálivku a občasné kropení. Konkrétně se pozornost upíná na monsteru a dracénu, což jsou běžné součásti moderních domovů.

Pokojových rostlin není nikdy dost

Obrazy do každé místnosti

Místnost, jejíž zdi by neokupovaly obrazy působí nezařízeně, nudně, smutně. Proto předtím, než ulehnete do postele s vědomím, že žijete v opravdu stylové domácnosti zainvestujte do obrazů, které pověsíte jak nad pohovku do obýváku, tak do ložnice na postel i do chodby či jinam.

Dnes je nabídka opravdu pestrá. Můžete vlastnit obraz s motivem přírody nebo zvířat, který člověka uklidňuje. Do popředí se však stále více dostávají takzvané abstraktní obrazy, jež i minimalisticky zařízené domácnosti vdechují nevšední kouzlo.

Polštáře a plédy, kam se podíváte

Ať už si své bydlení zařizujete do stylu bohémského nebo jste dali přednost skandinávskému stylu, v každém případě u vás budou dominovat plédy a polštáře. Už dávno neplatí, že jsou nedílnou součástí pouze ložnic, své místo mají v dětských pokojích i obývacích. Do interiéru přináší zvláštní, bohémské kouzlo, zejména pokud jsou s prvky třásní nebo květinovým motivem.

Do obývacích pokojů se hodí spíše menší, dekorační polštáře, které by v žádném případě neměly být příliš velké, aby doslova pohltily pohovku. Spíše volte více menších, které zvýší komfort sedací soupravy.

Polštáře plédy kam se podíváte

Kusové koberce si v domácnostech nachází své místo

Za zmínku stojí také kusové koberce, které v českých domácnostech nachází opět své místo. V jednu chvíli se dostaly do pozadí, když se do módy nahrnuly kůže a umělé kožešiny. Nyní se však dává přednost opět na omak velice příjemným koberečkům, jež na pohled zvelebí každý interiér.

Zpravidla se umísťují pod sedací soupravu do domu, také nachází své místo v ložnicích a jsou tedy tím prvním, na co stoupnete po noci plné snů. Pokud plánujete umístit tento dekorační prvek také do dětského pokoje, kde se volí spíše verze s dětským motivem, dbejte na to, aby se jednalo o protiskluzovou alternativu. Předejdete tím nemilým úrazům.

Foto: Dovido.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář