Dveřní kování jedině od profesionálů

Berete dveřní kování na lehkou váhu? Myslíte si, že stačí ta nejlevnější klika, aby šly dveře prostě „nějak zavřít“? Přestože kriminalita v naší zemi dlouhodobě klesá, stále ještě nepatříme k zemím, kde bychom mohli přestat dbát o preventivní zabezpečení. Jak tedy tuto situaci zlepšit a jakým způsobem dveřní kování vybírat?

Bezpečnostní kování

Bezpečnost má své standardy

Řešením jsou standardizované stupně bezpečnosti, které zákazníkovi velmi zpřehledňují výběr. Každé kování a vložka zkrátka musí splňovat určité parametry pro dosažení chtěného stupně bezpečnosti. Děli se na pět úrovní a můžete se podle nich orientovat v každém obchodě, což by vám měl místní prodavač potvrdit.

Výhody jednotlivých stupňů pak mohou spočívat například i při uzavírání pojištění a případném vymáhání škody. S nekvalitním zabezpečením se vaše šance na plnou kompenzaci snižuje.

Pyramida bezpečnosti

1.      Stupeň zabezpečení

Bezpečnostní kování prvního stupně umisťujeme pouze na místa, kde bezpečnost ani nedává větší smysl. Jedná se tak například o vchodové branky, kde by případný zloděj stejně volil cestu přes plot, provizorní uzavření určitého prostoru a podobně. Účelem zámku je zde pouze informativní sdělení návštěvě, že nejsme doma, či že očekáváme, že před vstupem zazvoní a otevřeme sami. Násilné vniknutí neočekáváme.

2.      Stupeň zabezpečení

Takto zabezpečujeme například sklepní prostory, či objekty obsahující majetek nízké hodnoty. Nemá tak smysl vynakládat na jejich uzamčení kliknu o hodnotě větší, než majetek samotný. Klika udrží zloděje se základním ručním nářadím 3 minuty mimo objekt.

3.      Stupeň zabezpečení

První stupeň s nárokem na pojištění majetku. Odolá po dobu pěti minut vetřelci s páčidlem. Instalujeme je na místa, která chceme ochránit a přitom víme, že 5 minut je dostatečná doba na to, aby zloděje někdo uviděl, případně on sám ztratil nervy a raději uprchl.

4.      Stupeň zabezpečení

I když si s sebou nechtěný návštěvník vezme vybavení jako je vrtačka, vkradení se potrvá více než deset minut. Jedná se o zabezpečení, které by mělo odolat většině krádeží – a pokud ne, pojišťovny by i tak měly být ochotné vše pojistit do plné výše.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář