Větrací mřížky jsou plíce Vašeho bydlení

Nejlepší prevencí plísní je přísun čerstvého vzduchu. Ve starších obydlích tato možnost často chybí a boj s problémy je takřka nekonečný. Předcházejte problému s pomocí jednoduchého a přitom velmi elegantního řešení – pomohou větrací mřížky.

Kde lze větrací mřížky použít?

Větrací mřížky naleznou své místo všude tam, kde chceme zajistit zvýšený přísun čerstvého vzduchu. Typicky tak půjde o starší domy, které mají tendenci k vlhnutí zdí. Ve sklepech, veřejných sprchách a podobně použijeme dveřní mřížky.

 

Kulatá mřížka

Naopak na výše položených místech – například půdách domů – použijeme větrací mřížky instalované do zdi domů. Potrubí tak skrz zeď bude přivádět čerstvý vzduch i na místa, kde bychom to nečekali. Výhodou těchto typů bývá možnost uzavření větracího otvoru.

Velmi častým obrázkem jsou mřížky v sádrokartonu, které zajistí dostatečné odvětrání v dutině za konstrukcí.

Z jakých materiálů se mřížky vyrábí?

Typickými materiály jsou dřevo, plast a kov (nerez). Použití závisí na ceně, designu a vlastnostech – venkovní krytku bude ideálně tvořit nerez, který vítězí svou odolností. Uvnitř upřednostníme spíše dřevo, které je mnohem estetičtější. Ve zmíněných sprchách by však dřevo navlhlo a ideální volbou zde bude cenově dostupný plast.

Designu se meze nekladou

Zatímco ve dveřích budou umístěny nenápadné mřížky obdélníkové – ty dáme až k podlaze – na půdě použijeme spíše čtvercové, či kulaté koncovky, které budou tvarem kopírovat větrací potrubí. Některé mřížky budou uzavíratelné s mřížkou, jiné mohou mít komínek.

Větrací mřížky do dveří

Kde větrací mřížky zakoupit?

Navštivte experta na dveřní kování Cobra. Obchod kovani-cobra.cz je autorizovaným prodejcem dveřního kování značky Cobra. V obchodě naleznete kované dveřní mřížky základních rozměrů a barev (bílá, hnědá, stříbrná, zlatá) v cenovém rozpětí 79 – 288 Kč.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář