Inspirace: Bydlení v provensálském stylu

Bydlení ve stylu Provence

Milujete provensálské bylinky, zdobné ornamenty, venkovský styl… Vlastně byste nejraději bydleli v Provence ve Francii? Inspirujte se a přineste si kus Francie k sobě domů!

Minimalismus nemá šanci

V případně Provence zapomeňte na minimalismus a jeho vestavěné laminátové skříně a pokoj v jednolité barvě. Bydlení ve stylu Provence v sobě odráží francouzskou hrdost a poctivost.

Dokážete se přiblížit ideálu?
Dokážete se přiblížit ideálu?

Dominantu každé místnosti tak bude tvořit dřevěný nábytek z masivu, buď natřený bílou barvou, nebo třeba úplně bez laku. Rustikální styl není u Provence nic, čeho bychom se měli bát! Pokud seženete starší zdobný nábytek, který necháte citlivě zrenovovat, budete mít vyhráno.

Levandule a další bylinky jsou povinností

Provensálské bylinky jsou klasikou nejen v kuchyni. Levandule musí zdobit vaší zahradu, květinový motiv se musí objevit i na textilu (záclony, čalounění, prostěradlo, polštáře…) a na nádobí.

Svazky sušených bylinek? Ano. :)
Svazky sušených bylinek? Ano. :)

Skvělým doplňkem interiéru i exteriéru budou také sušené svazky letniček a bylinek. Právě bylinkový motiv je to, co dělá z Provence to pravé Provence.

Slunce, zahrada a příjemné posezení

Slunná Francie se nedá napodobit. I v Česku se však často udělá nádherné počasí. Využívejte takové dny naplno a postavte si na zahradě příjemné posezení, ve kterém nebude o sluníčko nouze. Skvělým doplňkem zde bude kovový nábytek, který bude v kontrastu s ostatním vybavením.

Žebřík nemusí mít jiný účel než být skvělým doplňkem.
Žebřík nemusí mít jiný účel než být skvělým doplňkem.

Zahradu mohou zdobit vtipné doplňky jako starý dřevěný žebřík se zavěšenými květináči, již jsme zmínili levandule a bylinkové záhony. Zapomenout bychom neměli na slunečnice a víno! Sice nám hrozny nevyrostou tak sladké, ale umí si někdo představit Francii bez vína? Z ovoce se bude vyjímat jistě i meruňkový sad, ale to už je pro skutečné nadšence.

Provence, to jsou barvy a vzory, dřevo a železo
Provence, to jsou barvy a vzory, dřevo a železo

Chodníky pak vydlážděte kamenem, který na místě vydrží desítky let. Levné dlaždice z výprodeje nejsou to, čím byste udělali na rodného Provensálce dojem.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář