Na který typ nadzemního bazénu vsadit a proč

Nadzemní bazény jsou finančně dostupnou variantou domácích vodních radovánek. Nemusí se však jednat jen o malý „bazének“ s nafukovacím prstencem, který vídáme v českých zahradách nejčastěji. Jak si vybrat nadzemní bazén, jaké máme varianty a na co nezapomenout, to se dozvíte v článku.

Nadzemní bazény Marimex

Kritéria pro výběr nadzemního bazénu

Protože i v nabídce nadzemních bazénů máte z čeho vybírat, před nákupem zvažte, jaký bazén vlastně bude vašim potřebám vyhovovat. Svou roli samozřejmě budou hrát finance, ale koupě by neměla záležet jen na nich. Mohlo by se totiž stát, že vám bazén nebude vyhovovat a zjistíte, že investovat jste mohli účelněji.

Velikost zahrady

Jedním z faktorů, který je nutné zvážit, je velikost zahrady. K někomu se vejde bazén o průměru 10 metrů, jiný má prostor na necelé tři metry. Důkladně promyslete, jak bude zahrada spolu s bazénem vypadat a fungovat. Nebude vám chybět prostor pro jiné aktivity jako grilování, fotbálek s přáteli, či záhon, nebo sušák na prádlo?

Velikost rodiny, návštěvy

Jaký si vybrat bazén pro početnou rodinu, ke které ještě jezdí na víkendy návštěvy? I to by se mělo odrazit na volbě velikosti bazénu. Malý bazén, ve kterém bude mnoho členů rodiny natěsnáno jeden na druhém, požitek z vlastní vodní plochy značně naruší.

Pro příklad: Jiný bazén z volí rodina s malými dětmi, které ještě neumí plavat – zde se bude jednat zejména o bezpečnostní důvody, tedy potřebu nízké hloubky bazénu – jiný bazén zvolí nadšení plavci s potomky na střední škole, kteří si navíc rádi přivedou návštěvu na grilování.

Domácí mazlíčci

Máte psa, který miluje vodu? Odolnost bazénu by tomu měla odpovídat. Těžko lze předpokládat, že váš mazlíček bude dávat pozor na to, aby neprotrhl fólii, či nafukovací prstenec. Velký pes na zahradě vždy znamená investici do bytelnějšího bazénu.

Jaké známe typy nadzemních bazénů

Jak již bylo řečeno, nadzemní bazény v Česku, to je většinou PVC bazén menších rozměrů, který drží tvar díky nafukovacímu prstenci. Existují však další řešení.

Co platí pro všechny typy souhrnně, je jejich téměř okamžitá připravenost na zahájení koupací sezóny. Bazén stačí umístit na zpevněnou plochu, která může být v lepším případě betonová, ale stačí i kvalitní travnatá plocha, kterou vypískujeme a pokryjeme speciální textilií, jež bazén ochrání před poškozením dna.

PVC bazén se samonosnou trubkovou konstrukcí

Oproti výše zmíněnému typu nabízí nadzemní bazény s trubkovou konstrukcí vyšší stabilitu a často také delší životnost. Odpadají starosti o propíchnutí prstence. Bazén působí „jistějším“ dojmem, ceny přitom nejsou výrazně vyšší, a tak volba závisí na osobní preferenci.

Bazén se stěnou z galvanizované oceli

Tento bazén doporučujeme právě majitelům domácích mazlíčků pro jeho maximální odolnost a životnost i při velkém namáhání. V podstatě se jedná o nadzemní řešení bazénu, které nabídne komfort bazénů zapuštěných. Přitom se jedná o cenově dostupné řešení, které nevyžaduje velké stavební práce na zahradě.

Doporučujeme: Nadzemní bazén Marimex včetně příslušenství

Jakému obchodu můžete věřit? Pořiďte si nadzemní bazén Marimex. Jedná se o zavedeného prodejce s bohatými zkušenostmi, který se právě na nadzemní bazény specializuje a daří se jí to od roku 1993.

Ke stavbě bazénu naleznete na webu prodejce přehledné videonávody, zakoupit lze i veškeré příslušenství jako schůdky, zmíněnou ochrannou podložku, filtr na čištění vody a podobně.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář