Lavička jako příjemný doplněk zahrady

Lavičku si většinou na první pomyšlení představíme jako opotřebovaný městský mobiliář, na který se mnozí z nás raději ani neposadí. Při hlubším zadumání si však vybavíme příjemné vzpomínky: Romantické lavičky v parcích a na okrajích měst, kde jsme trávili zamilovaná léta, objevovali alkohol, či trávili o samotě chvíle s oblíbenou knihou, někdo se zde možná koncentroval na učení na důležité zkoušky.

Na lavičce můžete nostalgicky odpočívat i v pohodlí svého domova. Jedná se totiž o ideální zahradní vybavení. Ukažme si, jaké lavičky nalezneme v nabídce internetového obchodu kovo-art.

Litinová lavička: Nádech tradice

Litinové lavičky zaujmou především svým vzhledem. Umělecky vyvedená konstrukce spolu s kvalitním masivním dřevem dohromady tvoří prototyp pohádkově romantické lavičky.

Litinová lavička
Foto: kovo-art

Výhodou jsou také nižší nároky na údržbu, udrží si stejný vzhled po dlouhé roky. Životnost prodloužíte také pevným ukotvením. Lavička bude dobře snášet déšť i další nepřízeň počasí. Jednou za čas je však samozřejmě vhodné věnovat péči dřevěným opěrkám a sedákům. Konkrétní nároky závisí na volbě typu dřeva.

Kovová lavička: Moderní minimalismus

Konstrukčně podobné litinovým lavičkám, zpravidla však cenově o něco málo dostupnější. Design kovových laviček není vyveden tak zdobně. Jejich vzhled je minimalističtější, hodí se tak k moderním domům v satelitních zástavbách, které obvykle zdobí podobný strohý design.

Kovová lavička
Foto: kovo-art

Pokud chcete úplně eliminovat nutnou údržbu, lze nahradit dřevěná prkna plastovými. Ta jsou na první pohled nerozeznatelná od těch dřevěných.

Betonová lavička: Odolný materiál k příjezdové cestě

Na vysoce odolné betonové bočnice těchto laviček nabízí společnost kovo-art záruku 5 let. To jen podtrhuje jejich vysokou životnost. Betonové lavičky se hodí svým vzhledem k příjezdovým cestám, chodníkům, či k zapuštěnému bazénu s betonovým okrajem.

Betonová lavička
Foto: kovo-art

Vyšší hmotnost znamená nižší možnost manipulace, na druhou stranu nevyžadují velkou údržbu a jdou odolné proti poškození. Cenově výrazně nevybočují od kokových laviček, zakoupíte je přibližně za 2000 až 3000 Kč za kus.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář