Udržujte se v kondici: zacvičte si doma na bradlech!

Bradla jsou sice známá spíše jako nářadí pro profesionální gymnasty, mohou se však stát také skvělým nástrojem pro váš každodenní trénink. Můžete na nich provozovat celou řadu cviků, které přispějí k posílení vašeho pohybového aparátu, svalstva i ke zlepšení koordinace. Cvičení na bradlech se pro vás stane příjemnou zábavou!

Cvičení na bradlech

Bradla na stěnu nebo stacionární bradla?

Bradla pro domácí posilování jsou k dispozici v několika různých provedeních. Pokud jste limitováni prostorem, pak si můžete zvolit nejjednodušší variantu, kterou jsou bradla určená k montáži na stěnu. Větší svobodu pohybu získáte na stacionárních bradlech, jejichž konstrukce stojí přímo na podlaze. Vhodnými doplňky bradel jsou nastavitelné úchyty, kvalitní polstrování, ale třeba také doplňková hrazda.

Tipy ke cvičení na bradlech

Jaká cvičení na bradlech můžete ve svých domácích podmínkách provozovat? Profesionální gymnasté dokážou na bradlech předvádět veletoče, obraty na jedné ruce, stojky na rukách a další senzační prvky. My budeme mít alespoň pro začátek menší nároky. Pro každodenní cvičení je možné doporučit např. kliky a shyby, díky kterým je možné posilovat celou horní část těla.

  • kliky na bradlech – posilují ramena, tricepsy a prsní svaly
  • shyby na bradlech – posilují zádové svalstvo a ramena
  • přednožovací cviky – pro zpevnění břicha
  • švihové cviky – pro zlepšení tělesné motoriky

Dámská peněženka – praktická i elegantní

Dámská peněženka zdaleka není jenom předmětem každodenní potřeby. Je zároveň také módním doplňkem, který hodně vypovídá o osobnosti každé ženy. Při jejím výběru proto hraje důležitou roli také její stylovost a elegance.

Téměř každý den je potřeba sáhnout do peněženky a zaplatit. Měl by proto mít správný tvar a velikost, aby se do ní vešlo vše potřebné. Můžete si zvolit elegantní dlouhou peněženku, ale také menší kompaktní peněženku se zapínáním na přezku. Věnujte pozornost také kvalitě a odolnosti použitého materiálu. Zaručenou volbou jsou peněženky z přírodní kůže, cenově příznivější volbou je koženka, nazývaná také jako ekokůže.

Dámské peněženky jsou nabízené v mnoha různých barevných variantách – můžete si vybrat takovou, která bude nejlépe ladit k vaší osobnosti. K oblíbeným barvám patří tradičně černá nebo světle hnědá barva, ale často se setkáte také se světle modrou, červenou, oranžovou a dalšími barvami. Pokud máte rády stylový design, tak si můžete vybrat také z řady kolekcí luxusních světových značek.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář