Dveřní kované kliky zaručeně zkrášlí každý dům i budovu!

Víte, se kterým předmětem přicházíme v našich domácnostech nejčastěji do kontaktu? Jsou to samozřejmě dveřní kliky! Jejich správný výběr se často trochu podceňuje. Často se také dělají kompromisy na úkor jejich funkčnosti nebo estetického vzhledu. V tomto článku si představíme velmi elegantní kované kliky od předního českého výrobce Cobra, které vašemu domu zaručeně vtisknou stylovou atmosféru!

Kované kliky náhled

Zaměřte se na kvalitní materiál!

Dveřní kliky se vyrábějí z různých materiálů a v různých provedeních. Cenově nejpříznivější variantou jsou hliníkové kliky, u kterých ovšem vzhledem k měkkosti materiálu nelze počítat s příliš dlouhou trvanlivostí. Vyšší životnost vám zaručí kvalitnější kliky z nerezové oceli, chromu nebo mosazi. Podobné vlastnosti můžete očekávat také od kovaných dveřních klik, pro jejichž výrobu se používá prvotřídní slitina oceli.

Kované kliky jsou trvanlivé i stylové

Kované kliky se vyznačují masivní konstrukcí, která vám bude spolehlivě sloužit po několik desetiletí. Hotové produkty jsou navíc pokryté elegantní černou patinou, která vašemu domovu vdechne starobylý ráz. Obzvláště dobře se bude kované kování vyjímat v kombinaci s masivními dřevěnými dveřmi ve stylových bytových domech, restauracích, památkových objektech, ale např. také ve venkovských chalupách či srubech. K dispozici jsou samozřejmě varianty určené pro interiéry i exteriéry.

Štítové, nebo raději rozetové kování?

Podobně jako jiné typy dveřního kování jsou také kované kliky nabízené ve dvou základních provedeních – jako štítové, nebo rozetové kování. Klasickým řešením je štítové kování, které je tvořené plátkem kovu s otvory pro kliku a pro klíč. Zde je samozřejmě třeba věnovat pozornost dodržení správné rozteče těchto dvou otvorů, které by měla odpovídat zámku zabudovanému ve vašich dveřích. Běžně používané rozteče jsou 70 a 90 mm, u vchodových dveří se starými zámky se však někdy setkáte také s atypickou roztečí 92 mm.

Štítové vs. rozetové kování

Oblíbeným moderním řešením je rozetové kování, u kterého problém s měřením rozteče zcela odpadá. Rozetové kování je nabízeno v celé řadě zajímavých designů a tvarů – může mít kulatý, hranatý nebo oválný tvar. Další předností je také snadnější montáž pomocí systému Fix-In, kdy se k sobě oba díly rozet jednoduše přišroubují skrz dveře. Díky tomu je zaručena výborná funkčnost tohoto systému.

Široká škála designů kovaných klik

A z jakých designů kovaných klik si můžete vybrat? Můžete si zvolit klasickou rovnou kliku, kliku prohnutou směrem nahoru, ale např. také kliku s ozdobným rostlinným motivem. V nabídce jsou rovněž kliky pro vchodové dveře, které jsou z venkovní strany zakončené koulí – zde je třeba věnovat pozornost volbě správně orientované kliky, kterou je třeba zvolit podle toho, zda se jedná o pravé, nebo levé dveře a zda se dveře otevírají dovnitř, či ven.

Doplňkový sortiment kovaného kování

Nabídka kovaných klik je doplněna také o další sortiment kovaného zboží. Ke svým dveřím si můžete zakoupit rovněž ozdobné kované dveřní závěsy, které jsou k dispozici v horním a spodním provedení. Stylovým doplňkem může být také kované dveřní klepadlo, vhoz na dopisy nebo číslice a písmena pro označení popisného čísla domu. Kovanými klikami je možné osadit také vaše dřevěná okna. Vaše dveře a okna získají díky tomuto kování zcela jinou vizáž, o které se vám dříve ani nesnilo!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář