Zakrývací plachty a sítě: Praktický doplněk domů a zahrad

Potřebujete ochránit majetek, vytvořit si soukromí, snížit prašnost kolem stavby? Na to vše se dá využít jeden doplněk: zakrývací plachta. O konkrétním využití tohoto všestranného pomocníka si povíme více v dnešním článku.

Zakrývací plachty: Ochrana majetku na prvním místě

Zakrývací plachty jsou plachty vyrobené z velmi odolného materiálu, který je přitom cenově dostupný a jednoduchý na manipulaci. Základem je síťovina, na kterou je nanesen polyethylem. Výsledkem je zakrývací plachta o různé gramáži, standardem je rozmezí 150 – 200 gramů na metr čtvereční, které garantuje maximální kvalitu a odolnost.

1381989512_venkovni-zaluzie2_z90

Taková plachta je následně odolná vůči UV záření, tuhým mrazům i vedrům (-40 až 60°C), sněhu, vodě, prachu a dalším podmínkám. Plachta dokáže bez změny vlastností spolehlivě sloužit dlouhé roky.

A jak se dá taková plachta využít? Uplatnění nalezne především při „uskladnění“ majetku, typicky při zimování zapuštěného bazénu, dříví, při ochraně domácího pískoviště proti kočkám… Instalace plachty zabere dvě minuty času, stejně tak její demontáž. Plachtu lze uchytit jednoduše provlečením šňůry skrz záchytná oka.

Lze také vytvořit provizorní přístřešek mezi stromy v přírodě, zakrýt stavbu a snížit tak prašnost, či provizorně rozdělit prostor (vytvořit improvizovaný stan, rozdělit zahradu a podobně). Plachty lze sešít dohromady a tvořit tak zakrývací plochy až do 1000 metrů čtverečních. Fantazii se meze nekladou, s plachtou lze téměř neomezeně pracovat a zakrýt tak prakticky cokoliv.

Stínící sítě: Soukromí během několika minut

Stínící sítě jsou alternativou k zakrývacím plachtám. Jak už název zapovídá, jsou určeny především k zastínění prostor, typicky sportovišť, či zahrad. Při výběru stínící sítě je tedy nutné dávat pozor jednak na průsvitnost a dále opět na gramáž. Standardem je i v tomto případně 200 gramů na metr čtvereční.

Stínící sítě se využívají opět například pro zakrytí lešení kolem stavby. Časté je také využití na plotech kolem zahrady. Lze je využít jako levný materiál, který lze upevnit na klasické pletivo. Díky zelené barvě rychle splyne s osázenou zelení a vytvoří tak dokonalé soukromí na vaší zahradě.

Velmi časté je také použití na pergole… Pro její zastřešení a jednoduché vytvoření zástěn. Pořídit lze i průsvitnější sítě o menší gramáži, které se hodí na jedno použití třeba pro improvizované nastínění kolem mladých sazenic.

Autoplachty: Aby auto netrpělo

Časté je také zakrývání aut pomocí autoplachty. V létě se tak auto nepřehřívá, je ochráněno proti krupobitím a žárům, v zimě zase proti sněhu a mrznoucí vodě, která auto ničí. Umístění a sejmutí plachty je otázkou několika minut. Pořízení je otázkou několika set korun, přitom ušetříte tisíce korun při případném prodeji auta, které díky perfektnímu stavu bude mít mnohem vyšší hodnotu.

23

Doporučený prodejce – Plachty Štěpáník

Doporučujeme plachty české výroby od výrobce Plachty Štěpáník, která sídlí ve Zlínském kraji ve Chvalčově, který je napůl cesty mezi Přerovem a Vsetínem. Firma se věnuje výrobě plachet již od roku 1995 a umí tak vytvořit plachty, jež vydrží zmíněné mrazy i horka, jsou odolné vůči UV záření a poslouží v plné kondici mnoho let.

Zakoupit můžete jak standardní rozměry, tak si nechat vyrobit plachty a sítě na míru. Navíc kromě zmíněných plachet firma vyrábí  také vagonové plachty na zakrytí prašných nákladů a textilní reflexní vesty.

Plachty Štěpáník ví, že klíčem k úspěchu je spokojený zákazník, proto se můžete těšit na vstřícné jednání a maximální servis. Prozkoumejte služby a sortiment firmy na stránkách www.peplachty.cz a přesvědčte se sami.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář