Zahradní oslavy s grilováním jsou zde, máte nachystáno?

Venku se konečně udělalo teplo a na zahradách to po večerech začalo vonět dobrým grilovaným masem. Očekávaná grilovací sezóna dorazila v plné parádě. Jste připraveni ugrilovat si pokrmy, které by obdivoval i šéfkuchař? Přečtěte si náš článek.

Jarní údržba prostor

První věcí, kterou byste měli udělat již během dubna, je údržba stávajícího vybavení. Ať už patříce mezi šťastlivce vlastnící zahradní krby na letní grilovačku pod altánem, ve kterém je v podstatě druhá plnohodnotná kuchyň s lednicí a přívodem vody, nebo jen na jaře vytáhnete zazimovaný nábytek, měli byste zkontrolovat, zda je vše plně funkční.

Ve vodovodním potrubí mohl napáchat škodu mráz, v takovém případě bude potřeba zásah instalatéra. U zahradního nábytku zase zejména v případě toho dřevěného ohlídáme, jaké škody na nábytku napáchaly loňské deště. Nábytek je v takovém případně nutné ošetřit novým nátěrem.

Starý gril zase důkladně omyjte slabým roztokem octa, citronovou šťávou, či klasickým mycím prostředkem, pokud jej preferujete.

Dobré jídlo si žádá kvalitní vybavení

Nechcete-li grilovat jen klobásy a špekáčky, budete potřebovat kvalitní vybavení. Grilování je totiž jen způsob přípravy jídla… Ugrilovat můžete plnohodnotné pokrmy včetně přílohy… hamburgery, maso s grilovanou zeleninou, sýr s opečenou bagetou a podobně.

steak-1359897_1920

Dobré jídlo však nepřipravíte jen tak, gril musí mít dostatečně velkou plochu ke grilování a hlavně na něm musí být možné dosáhnout požadované teploty. Rozhodně není špatně mít ke grilování i pánvičku, na které si budete moci připravit sos, či plochu s přívodem elektřiny, kde vytvoříte pomocí šlehače chutné dipy.

My doporučujeme nechat si na zahradu objednat zbudování plnohodnotné pece na skvělou pizzu, tedy zahradní krb, který lze využít jak ke grilování, tak k pečení.

Dostatek soukromí je potřeba

Velmi důležité je pro vydařenou zahradní party i dostatek soukromí. Málokdo se dokáže uvolnit, když v zádech cítí zvědavé sousedy, kteří vás „nenápadně“ sledují z okna. Právě k tomu slouží ploty okolo domu, které vám zajistí klid a ničím nerušenou atmosféru.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář