Čistý písek pro dětská pískoviště

Věděli jste, že pískoviště může být skvělým prostředkem pro rozvíjení kreativity vašich dětí? Jen málokterá jiná činnost je dokáže zabavit tak skvěle jako stavění pískových hradů, hloubení tunelů či dělání báboviček! Písek pro ně představuje skvělý materiál, s jehož pomocí se seznamují s trojrozměrným světem, v němž žijí.

Dětské pískoviště může být tvořeno jednoduchou dřevěnou či plastovou ohrádkou. Domácí kutilové určitě zvládnou takovou Otec a batole na pískovištikonstrukci sami, můžete si však zakoupit také přímo hotovou variantu. Problém s trvanlivostí dřeva vás nemusí zase tolik trápit, protože vaše děti hrám na pískovišti stejně asi za nějaký čas odrostou…

Jak vyřešit dno pískoviště?

V některých případech bývá pískoviště opatřeno pevným dnem. Jak ale postupovat v případě, kdy je tvořeno pouze ohrádkou? Pokud bychom písek nasypali přímo na zem, pak může snadno docházet k jeho promísení s hlínou. Takto znečištěný písek by samozřejmě bylo potřeba čas od času vyměnit.

Na dno pískoviště byste rozhodně neměli pokládat běžný igelit, který by bránil odvádění vody do země. Vhodnější alternativou může být netkaná textilie, která propouští vlhkost.

Používejte speciální písek do pískoviště!

Nejlepší volbu představuje speciální písek do pískoviště – je hygienicky testovaný, a neměl by tedy nijak ohrozit zdraví vašich dětí. Pokud byste přesto chtěli dát přednost běžnému stavebnímu písku, tak se nejprve doporučuje provést jeho úpravu. Neměli byste jej zapomenout prosít a případně také proprat, aby došlo k odstranění jílu a jiných částic, které způsobují špinění oděvů.

Kryt na pískoviště ochrání před nevítanými hosty

Velkým nebezpečím pro dětská pískoviště jsou toulavé kočky – mohou je totiž s oblibou využívat jako veřejné záchody! Tomuto Chlapec a dívka na pískovištijejich počínání se samozřejmě budeme snažit ze všech sil zabránit. Logickým řešením je pískoviště s krytem. Nejvhodnějším řešením je použití ochranné sítě nebo souvislého krytu z překližky. Tato druhá alternativa navíc pískoviště ochrání před deštěm.

Můžete si pořídit také dětské pískoviště, které je dodáváno přímo s krytem. Takový kryt může plnit několik funkcí zároveň. Kromě ochrany před deštěm a před zvířaty může v horkých letních dnech dobře posloužit také jako stínítko. Krycí stříšku uchycenou na bočních držácích stačí jednoduše vysunout nahoru, a vaše děti díky tomu nebudou vystavené přímým slunečním paprskům!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář