Objevili jste již kouzlo jménem outdoor living?

Outdoor living, neboli aktivní využívání venkovních obytných prostor, je v Česku trendem posledních dvou dekád, kdy k nám začaly pronikat ze západu ikonické zahradní párty, rodinná grilování, sportovní klání… Co ke správnému „outdoor livingu“ patří?

Na rozdíl od tradičnějšího tuzemského pojetí, kdy typickým obrazem byla sešlost kolem ohně a opékání špekáčků, outdoor living je založen na principu, kdy je vám zahrada schopna poskytnout dokonalý komfort, budete v ní moct trávit celý den bez potřeby neustálého pobíhání do vnitřních prostor domácnosti a obráceně.

Jak už vás jistě napadá, zázemí bude tvořit pergola, či markýza, kvalitní nábytek, prostor pro vaření, ideálně také místo pro sportovní vyžití. Postoupit však můžeme mnohem dále, pojďme si společně představit dokonalé prostory pro venkovní vyžití.

Po čem touží každý vyznavač outdoor livingu

Představte si… Moderní pergolu dostatečně velkou pro 10 osob s nábytkem z umělého ratanu a velkým zastřešeným grilem, který uvnitř dotváří hlavní zázemí. Přístupný je i zdroj pitné vody spolu s malým dřezem a úložné prostory pro základní kuchyňské náčiní a skleničky, osvěžující letní drinky lze připravit na lince, pod kterou se také nachází praktická malá lednička.

Pergola vytvoří dokonalé zázemí
Pergola vytvoří dokonalé zázemí

Lze zde v chládku přečkat největší horka, bezpečí zde přitom naleznete i při náhlé bouřce.

Pergola má proti větru instalované skleněné bočnice, které lze však otevřít pro přístup teplého večerního vánku, regulovatelná je také střecha, můžete se vyhřívat pod slunečními paprsky, nebo si vytvořit příjemný stín.

Hned z pergoly se dá zamířit na dlážděnou terasu, či rovně přes chodník na travnatou rovinu. Na své si tak přijdou nadšení fotbalisti, badmintonisti, ale i basketbalisti, jelikož na terase je na zdi umístěn cvičný koš. Lze sem však také umístit pohodlná lehátka a užít si odpoledne strávené opalováním, luštěním křížovek a popíjením. Někdo si i nad tyto prostory rád natáhne stínící plachtu, ostatně časté vlny veder k tomu u nás každý rok vyzývají.

Zapomenout nesmíme ani na záhon na navazující na fotbalový plácek, který ukrývá bylinky všeho druhu a chutnou zeleninu, která se již pomalu zraje a poputuje na gril do chutného salátu.

Levnější varianta? Markýzy

Ne každý však má neomezený prostor a finance na vysněnou pergolu s dokonalým zázemím. Někdo zkrátka touží po jednoduchém a cenově dostupnějším řešení, které hlavně v letních měsících poskytne stín a prostor pro umístění zahradního nábytku.

Osvětlení instalované do kontrukce markýzy
Osvětlení instalované do kontrukce markýzy

Ideálním řešením je pak markýza, zastřešení v podobě či vysouvací konstrukce potažené textilií. Kvalitní konstrukce odolají i silnějšímu větru, proti bouřce lze však markýzu jednoduše zatáhnout do ochranné kazety, jež je odolná proti vodě i prachu.

Žijte svůj sen i vy!

Sledovali jste pořad S Italem v kuchyni, kde Emanuele Ridi často vařil na své chalupě? Měl zde ve venkovních podmínkách plnohodnotnou kuchyň, ve které jste nalezli vše, po čem kuchař touží. Nejen čerstvé bylinky z vlastní zahrádky, ale i multifunkční gril, či klasické plotýnky. Své přátele zde pak vždy s láskou pohostil. Dokonalá ukázka outdoor livingu od skutečného milovníka všeho dobrého. Proč byste se měli na něco takového dívat jen v televizi?

Všechno vybavení zakoupíte na diamond design

DIAMOND DESIGN je progresivní značkou rozvíjející se v oboru bytového designu včetně vybavení venkovních prostor určených pro outdoor living.

V nabídce naleznete pergoly minimalistického designu, které lze díky promyšlené technologii do značné míry uzpůsobit na míru požadavkům klienta, aniž by zásadně rostly náklady. Dostanete však kvalitní standardizované řešení, které má garantovanou odolnost a dlouhodobou životnost.

Volbou materiálu konstrukce, příček, zastřešení a dalších navazujících systémů můžete získat nekonečné množství variací. Pergoly lze napojit na fasádu domu, či umístit do prostoru, ve výsledku tak řešení odpovídá realizaci kompletně na zakázku.

Oslovte společnost s poptávkou a zažijte v outdooru ještě letošní léto i vy!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář