S pojištěním bytu neváhejte. Rizik je víc než dost!

Nechceme vás strašit a malovat čerta na zeď, ale statistiky hovoří jasně. Nehody a pohromy všeho druhu se českým domácnostem rozhodně nevyhýbají a uzavření kvalitního pojištění by proto mělo být samozřejmostí pro každého, kdo nechce žít v nejistotě.

Stát se může cokoliv a většinou ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte. Necháte puštěný kohoutek a vytopíte sousedy, z plotny sporáku přeskočí jiskra a kuchyň se octne v plamenech, váš domov navštíví nezvaný host a odnese si s sebou veškeré cennosti včetně vašeho soukromí… Mohli bychom pokračovat, seznam pojistných událostí je dlouhý jako týden před výplatou. Raději se však zaměříme na pojištění bytu. Opravdu ho ještě nemáte?

Pojištění majetku není jen pro zámožné

Mít pojištěnou domácnost je základ. Jakmile dojde ke škodní události, finanční kompenzace ze strany pojišťovny rozhodně přijde vhod. Škoda se přitom může vyšplhat do závratných částek – konkrétní číslo samozřejmě závisí na hodnotě vašeho majetku.

Že se vám pojištění nevyplatí, protože doma nemáte zlaté kohoutky ani nábytek z exotického dřeva? Pak si představte, že byste museli domácnost znovu kompletně vybavit. Spočítejte si, kolik by vás stála nová sedací souprava, postel, elektronika… A to raději nezmiňujeme hotovost a cennosti. Ačkoliv jste si to nikdy nepřipouštěli, i vy disponujete majetkem o poměrně vysoké hodnotě a vyplatí se vám ho pojistit.

Z pohodlí domova, snadno a rychle

Pojistit si majetek nebylo nikdy tak snadné. Nemusíte na pobočku – stačí pár minut a sjednáte si ho přes internet. Dejte si však pozor na riziko tzv. podpojištění. Výše pojistné částky musí odpovídat skutečné hodnotě majetku.

Anebo si sjednejte pojištění bytu online u ERGO pojišťovny, která stanovuje částku paušálně na základě obytné plochy. Zároveň zdarma získáte „pojištění proti blbosti“, která se vám bude hodit, až nedopatřením vytopíte sousedy, případně někomu způsobíte jinou zdravotní či materiální újmu.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář