Jak se zbavit octomilek? Nastražte chytré pastičky!

Stačí chvilka nepozornosti, a než se nadějete, budete jich mít doma celou armádu. Octomilky sice nejsou nijak zdravotně závadné, přesto nepatří mezi dvakrát vítané hosty. Přicestovat mohou s nákupem z obchodu či přiletět od sousedů. Jedná se o malinkaté mouchy, které kladou vajíčka do přezrálého ovoce a množí se rychlostí blesku. A protože jsme s nimi bojovali také a víme, jak nepříjemné umí být, připravili jsme pro vás ověřené tipy, jak se zbavit octomilek.

Octomilky
Jak se zbavit octomilek

Schovejte ovoce a zbytky jídla

Než nastražíte samotné pasti na octomilky, schovejte cokoliv, co by mohlo mušky lákat – zbytky jídla z kuchyňské linky, ovoce z košíků, špinavé nádobí z dřezu. Také doporučujeme vynášet častěji odpadky. Myslete na to, že mušky jsou opravdu malé a dostanou se téměř všude. Doporučujeme tedy pořídit kvalitní, dobře uzavíratelný koš, pravidelně uklízet a ovoce automaticky schovávat do lednice.

Při řešení, jak se zbavit mušek octomilek, nezapomínejte také na zbytky pití ve sklenicích a hrníčcích – ovocné čaje, džusy, šťávy, víno, pivo a další. Obzvláště na sladkém alkoholu si octomilky libují.

Pasti s ovocem a vínem

Na internetu jsme si přečetli, že skvělým lapačem octomilek je ocet (odtud i jejich jméno). Tak jsme nastražili skleničky s octem, uzavřeli sáčky s dírkami a čekali… Ale ani jedna se nechytla. Jednou jsme však nechali na lince skleněnou lahev s malým zbytkem vína. A když jsme ji po víkendu chtěli vyhodit, všimli jsme si, že je plná utopených mušek! Od té doby, když přijdou octomilky na návštěvu, připravíme vinné pastičky (většinou nám jdou na sladké, červené víno, ročník nerozhoduje :-). Použít můžete sklenici uzavřenou sáčkem či potravinovou fólií s dírkami, nebo PET lahev, do které rovněž uděláte po bocích dírky.

Banány na pultě v supermarketu
Octomilky milují banány a často si je přineseme z obchodu s přezrálým či nahnilým ovocem

Účinná je také ovocná past na octomilky. Do misky či hlubokého talíře dejte slupku od banánu (nebo hodně zralé hroznové víno, to milují také), přikryjte poctivě talíř potravinovou fólií, udělejte do ní větší jehlou pár dírek a položte na kuchyňskou linku nebo na místo, kde dáváte obvykle ovoce.

Dírky by neměly být příliš velké a nemělo by jich být mnoho, aby se mušky nedostaly snadno ven.

Mušky většinou nejsou vidět, ale když už je najdete…

… nebojte se je povysávat. S plácačkou moc neuspějete, jsou totiž opravdu malé. A jakmile se po nich oženete, zvednou se všechny a rozprchnou se do všech stran.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář