Efektivní doplňky pro vaše okna

Pořídili jste si nová okna a máte stále pocit, jako by jim něco scházelo? Přejete si, aby vaše interiéry vypadaly opravdu stylově a byly chráněné proti slunečním paprskům? V tom případě je čas se poohlédnout po kvalitní stínící technice s moderním designem. Zároveň se zaměříme také na sítě proti hmyzu, které spolehlivě ochrání před dotěrnými návštěvníky.

Obývací pokoj s roletami

Okenní rolety – stylová ochrana proti slunci

Pokud by se volil nejstylovější typ stínící techniky, pak by možná zvítězily rolety. Jsou k dispozici v široké škále materiálů a barevných provedení a zaručeně zkrášlí vaše interiéry. Kromě toho můžete počítat také s vysokým stupněm ochrany před sluncem a teplem. Jejich montáž je možné provádět na všechny běžně používané typy oken až do šířky 120 cm a výšky 140 cm.

Je jenom na vás, jestli si zvolíte poloprůsvitné materiály nebo jestli dáte přednost roletám, které dokážou místnost kompletně zatemnit (tzv. „blackout“ materiály). V takovém případě vůbec nemusíte vědět o veřejném LED osvětlení před vaším domem…

Pohodlná manipulace

S moderními typy okenních rolet se nemusíte obávat situací, které možná znáte ze starých filmů: Roletu nebylo nikdy možné zabrzdit v požadované poloze a když už se zdálo, že se to povedlo, tak se s velkým hlukem opět svinula. U dnešních rolet je samozřejmostí funkce „multistop“, která je zastaví v libovolné poloze a umožní nastavení optimální úrovně zatemnění.

Shrňme si některé výhody okenních rolet:

  • možnost kompletního zastínění interiéru
  • vodící lišty zabraňují bočnímu průniku světla
  • brzdový mechanismus udrží roletu v požadované poloze
  • rolety i profily jsou k dispozici v různých barevných provedeních
  • vhodné i pro velká okna až do rozměrů 120 x 140 cm

Nezapomeňte na kvalitní sítě do oken!

Ve chvíli, kdy máme vyřešenou ochranu proti slunci, bychom měli věnovat pozornost také spolehlivé ochraně proti hmyzu. Správná síť proti hmyzu by měla být vyrobena z materiálu, který nepodléhá korozi a je imunní vůči vysokým teplotním výkyvům – dobrou volbou může být skelné vlákno s povrchovou plastovou úpravou. Důležité je samozřejmě také to, aby síť proti hmyzu nepůsobila rušivým dojmem a stala se přirozenou součástí okna.

Dvakrát měř…

Pokud uvažujete o nákupu sítí proti hmyzu do vašich stávajících oken, tak je potřeba provést pečlivé změření rámů oken. Kromě výšky a šířky nezapomeňte změřit také hloubku rámu, protože z tohoto rozměru bude vycházet velikost úchytek sítí. Měření vždy provádějte včetně gumového těsnění.

Různé typy sítí proti hmyzu

Kromě klasických pevných sítí hmyzu existují také další typy ochrany proti hmyzu. Velmi komfortní variantou jsou rolovací nebo posuvné sítě. Alergici určitě ocení protipylové sítě s antialergickou síťovinou. Skvělým doplňkem pro dveře na balkon či terasu jsou dveřní sítě, které jsou opatřené samozavíracími panty.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

2 Comments - Napsat komentář

Přidejte komentář