Moderní obývací pokoj: Co mu dnes nechybí

Obývací pokoj je místem určeným k odpočinku i k setkávání s přáteli. Přejeme si, abychom se v něm cítili maximálně pohodlně, zároveň je však také naší vizitkou, kterou ukazujeme návštěvníkům. Základními principy moderních obývacích pokojů jsou jednoduchost a elegance. Všechno by mělo sloužit svému účelu, ale zároveň by mělo vyjadřovat naši individualitu.

Obývací stěny – kompletní nebo volitelné sestavy?

Již v období komunismu se staly nepostradatelnou součástí každého obývacího pokoje obývací stěny. Jejich velkou nevýhodou však bylo to, že byly k dispozici pouze v typizovaných sestavách. Často zabíraly příliš mnoho místa a nebylo je možné správně přizpůsobit prostoru. S moderními obývacími stěnami však tyto problémy odpadají!

Obývák, ilustrační foto

Současným trendem jsou sektorové obývací stěny, které jsou velmi variabilní a mohou být kdykoli rozšířené o nové kusy ve stejném provedení. Můžete si zvolit jednotlivé kusy skříní různých velikostí, police, knihovničky, komod a konferenční nebo televizní stolky – přesně podle vašich představ! Stejně tak si můžete vybrat kompletní sestavy obývacích stěn, které dohromady vytvářejí harmonický celek.

Sedací soupravy pro relaxaci i setkávání s přáteli

Obývací pokoj si nejde dost dobře představit ani bez kvalitní sedací soupravy. Užívejte si pohodlí po náročném pracovním dni i při rozhovorech s vašimi přáteli! Dnes nejpoužívanějším typem jsou rohové sedací soupravy, které dokážou ušetřit spoustu potřebného prostoru. Cenově dostupnější jsou sedací soupravy s čalouněnými potahy, za luxusnější variantu jsou považované kožené sedací soupravy, které se vyznačují vysokou odolností proti znečištění.

Klimatizace nejen pro letní měsíce

Neocenitelným pomocníkem do vaší domácnosti se může stát vhodná klimatizace, která podle potřeby upravuje teplotu v místnosti. Nejoblíbenějším a zároveň nejefektivnější typem klimatizace je zařízení typu „split“, které se skládá z venkovní a vnitřní jednotky.

Výšková budova plná klimatizací

Hlučnější venkovní jednotka (kompresor) se umisťuje na fasádu domu, zatímco vnitřní jednotka, umístěná nejčastěji na stěně nebo stropu místnosti, slouží k ventilaci. Moderní klimatizační jednotky však mohou být vybavené např. také funkcemi odvlhčování, filtrace nebo ionizace vzduchu, nebo dokonce vytápění.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář