Předejděte bolestem zad s kvalitní matrací!

Zkusili jste si někdy spočítat, kolik času strávíte za život v posteli? Pokud ne, tak počítejte s námi! Je to osm hodin denně, 56 hodin týdně, 120 dní za rok a 25 let za celý život! Málokterá součást vybavení domácnosti je proto tak důležitá jako kvalitní matrace. Závisí na ní náš nerušený spánek, ale také zdraví naší páteře!

Ortopedické matrace zajistí spolehlivou oporu zad

Každý člověk se někdy za život setká s bolestmi zad. Je to daň za vzpřímenou chůzi, která se u našich předků prosadila teprve před necelými dvěma miliony let – naše páteř proto není pro tento styl chůze plně uzpůsobená. K tomu ještě navíc přistupují nároky moderní doby, která od nás očekává, že budeme několik hodin denně sedět na kancelářské židli nebo stát u výrobní linky…

Muž v posteli

Nejvhodnějším řešením jsou ortopedické matrace, které spolehlivě zabraňují bolestem zad. Jsou speciálně navržené tak, aby poskytovaly co nejlepší oporu celému pohybovému aparátu. Ve srovnání s běžnými matracemi se proto vyznačují o něco vyšší tvrdostí. Vyrábějí se nejčastěji z odolnějších polyuretanových pěn, někdy je zpevnění použita také vrstva z přírodního kokosového vlákna.

Matrace pro dlouhodobě nemocné

Pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko jsou neocenitelnou pomocí tzv. antidekubitní matrace. Tyto matrace rovnoměrně rozkládají tlak vyvíjený tělesnými partiemi a zajišťují vysoký komfort ležení. Pomáhají tak předcházet vzniku nepříjemných proleženin, které mohou vzniknout v důsledku nedostatečného prokrvení při uzavření drobných kapilár. Antidekubitní matrace jsou nejčastěji vyrobené z elastické HR pěny, která aktivně kopíruje tělesné křivky a umožňuje odvádění vlhkosti.

Nábytkové kování – vizitka moderní domácnosti!

Moderní domácnost se neobejde ani bez kvalitního nábytkového kování. Stylově zařízenou kuchyni si nejde dost dobře představit bez zásuvkových výsuvů, výklopných mechanismů či dveřních pantů. Nutností jsou samozřejmě také kvalitní vodovodní baterie a nerezové dřezy.

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele nábytkového kování, pak můžeme doporučit slovenskou společnost FP Interier – z její pestré nabídky si můžete vybrat na webových stránkách fpinterier.sk. Nabízený sortiment zahrnuje rovněž řadu užitečných drobností, jako jsou kovové kliky, úchytky, věšáky, nábytkové nožky a kolečka, spojovací materiál a mnoho dalšího.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář