Stín za oknem: Rolety nebo okenice?

Každý máme svůj vlastní životní styl a také svůj styl bydlení. Ale jedno máme společné – potřebu jistoty a bezpečí. Rolety nebo okenice splňují oboje. Chrání před nežádoucími pohledy zvenčí a navíc ponoří vnitřní obytný prostor do toho správného světla.

Rolety praktické

S moderními roletovými systémy lze osvětlení nastavovat Obývací pokoj s roletamipostupně – od lehkého zatemnění po úplnou tmu. Vždy podle toho, jak intenzivně slunce svítí a kolik světla si právě v obývacím prostoru nebo ložnici přejeme.

Oblíbené jsou screenové rolety, které ideálně filtrují ostré sluneční světlo na příjemné osvětlení uvnitř místnosti. Naopak při pohledu z interiéru, díky své unikátní transparentnosti, nebrání kvalitnímu výhledu ven. Tak zůstanou obytné a pracovní prostory příjemné i v horkých letních dnech. V chladných zimních nocích působí naproti tomu vzduchový polštář mezi zavřenými roletami a oknem jako dodatečná tepelná izolace.

U obytných místností, a všude tam, kde je nutná ochrana proti hmyzu, můžete použít roletový kombinovaný systém s integrovanou sítí. Varianty ovládání, od mechanického až po centrální obsluhu zaručují v každém případě vysoký komfort.

Rolety dekorativní

S roletovými systémy můžete realizovat téměř každou představu a přizpůsobit jejich vzhled oknu u charakteru místnosti. Možností tvarů, barev i materiálů je nepřeberné množství, od rozličných šířek lamel, které nabízejí pro každou velikost a tvar okna harmonické řešení, až po roletové skříňky.

Rolety uschované ve schránce z vnější strany okna jsou vhodné při dodatečné vestavbě a zaručují optimální statiku a vzhled. S mnoha atraktivními barvami a dekory roletových skříněk a lamel najdete pro váš domov určitě ten správný tón.

Aby okna, rolety a roletové skříňky tvořily harmonickou jednotu, univerzální program nabízí kompletní prvky, kde je vše vzájemně sladěno. Roletové systémy jsou vhodné nejenom pro novostavby, ale i pro dodatečné vestavby při renovacích. Pomocí rozličných variant zabudování a připojení se lze optimálně přizpůsobit každé stavební situaci a požadavkům na tepelnou izolaci.

Rolety bezpečné

Důkladná konstrukce rolet chrání před nezvanými hosty a vytváří před vlastním oknem další překážku, která narušitele často odradí. Pro zvýšení odolnosti proti vloupání lze roletové systémy opatřit závěrem, který zabraňuje nežádoucímu vytažení.

Okenice chrání, stíní i zdobí

Klasickým hojně používaným prvkem zastínění, který současně kombinuje ochranu objektu a elegantní vzhled stavby, jsou okenice.

Klasická funkce otevíravých křídel okenic napomáhá k doladění pohody a zastínění oken. Povrchová úprava maximálně zdůrazňuje kresbu dřeva a zvolený barevný odstín zůstává vzhledově stálý. Vybrat si můžete z několika typů okenic: plné, kazetové, zkosené a obloukové tvary, s pevnými či pohyblivými lamelami nebo výplněmi. Rovněž mohou být v provedení jedno a dvoukřídlé, s pevnými nebo pohyblivými lamelami. Okenice s pohyblivými lamelami jsou vhodným prostředkem k vytvoření příjemného klimatu v interiéru v letním či zimním období.

Kromě jednokřídlých a dvoukřídlých se vyrábějí posuvné okenice tzv. fasádní panely, které se posouvají na kolejničkách, v profilu namontovaném na fasádě domu. V otevřené poloze jsou jištěny bezpečnostními panty s aretací. Jsou výhodným a zároveň úsporným řešením pro velká okna, neboť nezabírají žádné místo. Zavřená okenice vždy slouží jako tepelná a akustická bariéra.

Snadné ovládání, vysoký komfort

Systémy okenic nabízejí mnohé možnosti. Lze je individuálně přizpůsobit „na míru“ pro nejrůznější tvary oken od pravoúhlých přes kulaté až do lomených oblouků. A také v barvách je výběr ze široké palety materiálů i barev.

Vzhled okenice ovlivňuje i výběr kování. V případě, že chcete okenice využívat jako ochranný prvek, zvažte montáž kvalitních oboustranných zámků, kování s více aktivními výsuvnými body a závěsy, které okenice chrání proti vysazení.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář