Stěhujete se do nového? Na tyto věci se připravte

Stěhování je za rohem a vy se již těšíte na svůj nový domov? Připravte se již nyní na věci, které vás pravděpodobně v nejbližších týdnech čekají. Ušetříte si spoustu stresu a předejdete mnoha nepříjemným překvapením.

Velký úklid: Zbavte se již nyní nepotřebných věcí

Ač se vám to možná nezdá, tak stejně jako většina lidí i vy pravděpodobně máte doma spoustu věcí, které reálně potřebujete. Může jít o nepoužívané nádobí, staré knihy, dosluhující nábytek. Takové ty věci, u kterých si říkáte „nevyhazuj to, třeba se to bude hodit“ či „je to škoda vyhodit, tak to dáme do sklepa“. Dejte svůj sentiment stranou a nekompromisně vyhoďte vše, pro co nemáte pravidelné ani příležitostné využití. Ušetříte si tak při stěhování minimálně jednu zbytečnou cestu.

Nový nábytek objednávejte zavčasu

Pokud si chcete novou domácnost vybavit kvalitním nábytkem s úpravami na míru, nenechávejte objednávku na poslední chvíli. Doba dodání se může protáhnout na týdny i měsíce dle toho, jak je realizace složitá. Máte-li možnost, zaměřte si jednotlivé místnosti vašeho nového domu či bytu již nyní a vyrazte k prodejcům nábytku a řemeslníkům co nejdříve.

Jak budete stěhovat?

Také na samotné stěhování je nutné se připravit. Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří mají vlastní dodávku a s prací jim ochotně pomohou přátelé a příbuzní, musíte rovněž s dostatečným předstihem objednat buď stěhovací firmu, nebo si rezervovat dodávku z půjčovny. Na řízení dodávky určené pro přepravu nákladu vám stačí běžné řidičské oprávnění skupiny B na osobní automobil. Chybu neuděláte, pokud budete na cestách s vaším nákladem mít kromě povinného určení sjednané i havarijní pojištění.

Nezapomeňte na to, zejména pokud se stěhujete na delší vzdálenost, že budete potřebovat také spoustu krabic, balicích a výplňových materiálů a kotevních popruhů a další vybavení, díky kterému budete mít jistotu, že se nic nepoškodí ani v případě, že budete muset prudce zabrzdit, změnit směr nebo projedete výmolem.

A co stavební úpravy?

Pokud se nestěhujete do nového, pravděpodobně vás čekají i nějaké drobné práce v nové domácnosti. Doporučujeme vybílit stěny, vyčistit odpady, zkontrolovat všechny rozvody i starší plynové a elektrické spotřebiče.

Použité koberce po předchozím majiteli z hygienických důvodů vyměňte za nové. Z estetických důvodů zase možná bude potřeba vyměnit vypínače či lustry.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář