Výběr a nákup kvalitních matrací

S trochou nadsázky můžeme říct, že spánek je naší nejdůležitější denní činností. Důležitý je pro regeneraci těla i duše, nemohli bychom bez něj zkrátka fungovat. Ke kvalitnímu spánku ale neodmyslitelně patří i kvalitní matrace. Máte ji?

Ideální matrace – hlavní kritéria

Pomineme-li fakt, že ideální matrace je pro každého ta, na které se nejlépe vyspí, existuje pro výběr matrací několik důležitých faktorů.

1) Váha – zvolte matraci, která je stavená pro Vaši hmotnost. Vhodná matrace bude kopírovat Vaší páteř, nebude Vás tlačit a vznikat nebudou ani proleženiny.
2) Rozměry – matrace by měla alespoň o 20 cm delší, než je Vaše výška.
3) Zdravotní stav – Pozor by si měli dávat alergici a lidé s problémy s páteří. Existují speciální antibakteriální a ortopedické matrace, které dokážou Vaše problémy dokonce zmírnit nebo dokonce úplně eliminovat.
4) Cena – Kvalitní matrace se dají koupit od 4000 až do desítek tisíc.

Druhy matrací

matraceZnáme tři nejčastější druhy matrací, pěnové, latexové a pružinové, liší se samozřejmě druhem zpracování. Hlavním kritériem při výběru by samozřejmě měla být kvalita spánku, každému ale může nejvíce vyhovovat jiný typ matrace.

Pěnové matrace

Vhodné jsou pro jedince, kteří tráví v posteli v kuse delší čas, než je obvyklé (10-12 hodin), je vhodné zvolit matraci ze studené pěny. Ta je měkká a nedochází u ní k proleženinám. Je důležité vybírat matraci dle váhy ležícího, existují různé druhy pěn, které svou tuhostí drží ideální polohu ve spánku.

Latexové matrace

Vysoce kvalitní matrace, které většinou přijdou na větší obnos. Tělo ale dokážou držet nejideálněji a navíc jsou díky složení vhodné pro alergiky. Investice do latexové matrace se vyplatí jedincům s problémy se zády, případně jedincům, kteří se snaží problémy se zády vyhnout.

Pružinové matrace

Fenomén minulých desetiletí se v poslední době opět vrací do hry. Samozřejmě prošly pružinové matrace mnohými vylepšeními a i ony už dnes dokážou tělo více méně udržet ve zdravé poloze. Jejich největší výhodou je vysoká vzdušnost a eliminace bakterií a červotočů. Na druhou stranu se u nich dříve vyskytnou proleženiny.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář