Vybíráme kvalitní zapuštěný bazén se zastřešením

Už i v České republice je běžné mít u rodinného domu, případně na chalupě nebo u chaty, vlastní bazén. V tomto článku naleznete rady, které se budou hodit při koupi nového bazénu. Poradíme Vám i se zastřešením bazénu.
Zapuštěné bazény jsou na rozdíl od nadzemních bazénů praktičtější, komfortnější a estetičtější. Pořízení takového bazénu je sice finančně nákladnější, investice do nich se ale rozhodně vyplatí. Ideální je samozřejmě s bazénem počítat už při výstavbě nového domu.

Druhy zapuštěných bazénů

Plastový bazén

Zapuštěný bazénJedná se o nejlevnější řešení, které je obecně vnímáno jako méně kvalitní. V dnešní době už jsou na trhu i plastové bazény kvalitativně srovnatelné s dražšími řešeními. Bazény jsou sestavovány z desek o tloušťce až 8 mm. Existují dva základní druhy; se skimmerem (odvod vody dírou ve stěně) a s přelivem (hladina v úrovni terénu – jako na plaveckých stadionech).

Fóliový bazén

Pokud si potrpíte na kvalitu, design a máte dostatek prostoru, fóliový bazén je pro Vás to pravé. Díky železobetonové „vaně“ mají tyto bazény zdaleka nejdelší životnost. Povrch bazénu je pokryt fólií z měkčeného PVC o tloušťce 1,5 mm. Fólie jsou standardně odolné proti UV záření (neztrácí barevnou sytost), jsou odolné proti bazénovým přípravkům a mají antibakteriální povrch. Po letech lze navíc položit novou folii a za zlomek nákladů tak bazén dostat do zánovní podoby.

Keramický kompozitní bazén

Keramické kompozitní bazény jsou mistry designu. Úchvatný pohled se na ně nabízí zejména za slunečního počasí, kdy se na dně tvoří obrazce ze slunečních paprsků. Lze vybrat ze široké škály barev včetně různých 3D efektů. Bazény jsou velmi odolné a snadno udržovatelné. Ani po letech nenaleznete známky opotřebení.

Zastřešení bazénů

Zastřešený bazénPři pořizování nového bazénu rozhodně stojí za to minimálně uvažovat o jeho zastřešení. Zastřešení bazénů prodlužuje „bazénovou“ sezonu o několik týdnů až měsíců. Zároveň se jedná o nejefektivnější ochranu před drobnými nečistotami, hmyzem, pylem, listím… Na trhu je nepřeberné množství druhů zastřešení, které se liší svou výškou, použitým materiálem, designem a další řadou detailů.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář