Jak a kde pořídit novou kuchyň

Kuchyň je nejdůležitější místností v domě, potkává se v ní celá rodina. Z toho důvodu by nákup nové kuchyně neměl vypadat jako pořízení několika nesourodých poliček v diskontu. Kde vybrat kvalitní kuchyň podle posledních trendů poradíme v článku.

Kuchyň na míru nabídne nejvíce

Vestavěná kuchyňPrvní otázkou při pořizování nové kuchyně bývá, zda si pořídit kuchyň sektorovou, nebo si ji nechat zhotovit na míru přesně do Vaší kuchyně. Zásadní roli při rozhodování hraje cena, zvážit byste se ale měli i co od kuchyně očekáváte. V případě precizně zhotovené kuchyně na míru dle Vašich představ můžete získat kuchyň, která vydrží i několik desetiletí. Můžete ovlivnit každičký detail od barvy, materiálu a madel až po mechanismus zásuvek. Sektorové kuchyně navíc často disponují nedostatky v prostorovém uspořádání. Každý člověk má mírně jiné návyky a požadavky a uspořádání, těm dokáže vyhovět pouze kuchyň na zakázku.

Výběr výrobce

Základním krokem je seznámení se s výrobci kuchyní, kteří se pohybují na českém trhu. Vyhodnoťte, který výrobce nejlépe odpovídá Vašim požadavkům ať už škálou materiálů nebo kvalitou a cenou.

HobbyRecepty.cz doporučují: LJ-Kuchyne.cz

My doporučujeme kuchyňské linky na míru od LJ-Kuchyně, jedná se o českého výrobce, který na našem trhu působí již od roku 2003. Můžete díky tomu očekávat maximální kvalitu, kterou potvrzuje i záruka 7 let. Kromě kuchyně si zde na míru můžete nechat vyrobit i nábytek na míru do ostatních místností.

Na co nezapomenout při procesu realizace

Pokud již máte favority mezi výrobci, měli byste si detailněji ujasnit, s jakými požadavky kuchyňské studio oslovíte. Inspirujte se u přátel, v magazínech, na internetu i u konkurence. Až budete mít představu o materiálu, barvě a celkovém designu, rozmyslete si prostorové rozložení. Zde by měla logicky mít hlavní slovo osoba, která se v kuchyni nejčastěji pohybuje. Zvolte ideální množství úložných prostorů, místo pro sporák, lednici a dřez. Neměli by se zapomínat ani na výškové rozložení. Jiné požadavky bude mít osoba měřící 165 cm a jiné 210 cm měřící dlouhán.

Nebojte se investovat do kvalitních pomocníků. Investice do toho nejkvalitnějšího dřezu byste se bát neměli. Vhod přijde i myčka nebo nahřívač talířů. Důležité je i rozmístění zásuvek pro kuchyňské roboty, varné konvice apod. Nakonec nezapomeňte na osvětlení, v módě už dnes není jedno centrální světlo, kuchyň by měla být rovnoměrně osvětlená dobře rozvrženými bodovými světly.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář