Bytové doplňky – navoďte doma velikonoční atmosféru

Při návštěvě můžeme podle různých klenotů a cenností často odhadnout, kdo v domě žije. Muži se pochlubí sbírkou „angličáků“, děti se pyšní legem nebo mušlemi z moře. Dámy jsou důslednější a spíše se snaží dům sladit například s blížícími se Velikonocemi.

Sjednoťte interiér

Jistě si dokážete představit, jak vypadají nové obytné prostory – hranaté, většinou bíle místnosti, které působí až depresivně. Díru do světa neudělá ani nábytek s prázdnými policemi. To nejtěžší při zařizování bydlení je sladit interiérové vybavení tak, aby vyzařoval přátelskou atmosférou udržovaného bytu, ale zároveň nepůsobil kýčovitě.

Jednotlivé pokoje by měli být barevně jednotné. Začít můžete barvou nátěru zdí, stále je moderní i klasická bílá, kterou lze vhodné doplnit stylovou malbou nebo použít samolepky na zeď. Chybět by neměly ani obrazy nebo hodiny. Pokud nechcete, aby Vaše děti ničily zdi vylepováním plakátů, je vhodné pořídit jim k tomu určenou nástěnku.
Samolepky na zeď

Prázdné police pak zaplní rodinné fotografie, bytové doplňky z porcelánu, svíčky, knihy a suvenýry z výletů a dovolených. Zapomenou nesmíme ani na květiny a kaktusy. Koupelnu účelově doplníme o madla a věšáčky na ručník, dávkovače mýdla apod., ložnici o budík a lampičky. V obýváku nesmí chybět televize. Do každé místnosti se hodí něco jiného a nemusí se jednat jen o ničemu nesloužící lapače prachu.

Navoďte atmosféru dle ročních období a svátků

Na bytové doplňky mají velký dopad i sezónní vlivy. Příkladem za všechny může být i vánoční stromeček. Aktuálním tématem jsou ale spíše velikonoční dekorace, které způsobují rozruch i nadšení celé rodiny. Typickými prvky velikonoční dekorace jsou velikonoční věnce, vajíčka, větvičky zlatého deště a kočiček. Mezi symboly života nesmí chybět ani sošky kuřátek, králíčků, oveček a zajíčků.

Velikonoční dekorace Foto a inspirace: styldekor.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

Přidejte komentář