Bambusové ručníky a osušky jsou hebké a odolné vůči bakteriím

Osuška je na první pohled jen obyčejným vybavením koupelny, které použijeme zpravidla jednou – dvakrát denně. Jedná se přitom o velmi intimní součást našeho života, na kterou proto přirozeně klademe již při koupi velké nároky. Jakými vlastnostmi by měly disponovat vhodné ručníky a osušky? A proč je možná vůbec nejlepší textil do koupelny vyroben z bambusu? Odpovědi naleznete uvnitř článku.

Bambusový ručník

O bambusovém vlákně

Přestože bambus i bambusová vlákna mají ve východní Asii tisíciletou tradici, skutečné celosvětové rozšíření má historii jen desetiletou. Teprve v roce 2003 byla totiž patentována metoda, pomocí které šlo z bambusu v dostatečném množství a kvalitě mechanicky extrahovat bambusová vlákna vhodná pro další zpracování v textilním průmyslu.

bambus

Od té doby zažil bambusový textil celosvětový boom. Vděčí za to jednak módní vlně – bambus je zkrátka něco nového, neokoukaného a atraktivního – jednak svým unikátním vlastnostem. Textil je pocitově příjemnější než tradiční bavlna, hlavní výhoda však spočítá v antibakteriálních vlastnostech, za které bambus vděčí přítomnosti látky zvané „kun“ uvnitř svých vláken. Díky tomu je bambusové vlákno vhodné pro výrobu bambusových ručníků, spodního prádla, hygienických potřeb, osušek, županů a dalších textilních výrobků se zvýšenými nároky na hygienu a hebkost.

Ručníky a osušky z bambusu

Bambusové osušky a ručníky jsou stále populárnější. Díky zmíněným antibakteriálním vlastnostem bambusového vlákna jsou ideální do vlhkého prostředí, látka navíc také poměrně rychle schne. Hlavně je ale jemná, doslova se nebudete moci dočkat, až se hebkého bambusového ručníku opět dotknete.

Bambusová osuška

Ručníky a osušky z bambusu jsou tak vynikající volbou pro děti a osoby s citlivou pokožkou.

Kde zakoupit bytový textil z bambusového vlákna?

RodinneBaleni.czPodívejte se na nabídku internetového obchodu RodinneBaleni.cz, kde naleznete širokou nabídku osušek a bambusových ručníků v akci. Překvapí vás, z jak nádherně sytých barev můžete vybírat, bambusové vlákno se totiž velmi dobře barví. Barva zůstane stejně výrazná i po mnoha vypráních.

Kromě ručníků a osušek v obchodě naleznete i další produkty bytového textilu: povlečení, prostěradla, deky, ponožky… Obchod staví zákazníky na první místo, můžete se tak těšit ze špičkových, vysoké kvality a pravidelně rozšiřované nabídky zboží.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář