Trápí vás tvrdá voda? Vyzkoušejte filtrační konvici

Tvrdá voda dokáže potrápit nejen naše střeva, ale také nádobí. Rychlovarné konvice se plní usazeninami, hrnce a sklenice nevzhlednými fleky. Co teď? Vodu vyměnit nemůžete a stěhovat se kvůli tomu asi taky nebudete. A čistit každých pár dnů všechno od usazenin taky není žádná sranda. Naštěstí existují filtrační konvice!

Filtrační konvice na stole
Trápí vás tvrdá voda? Vyzkoušejte filtrační konvici

Filtrační konvice: Rozmazlenost, nebo praktický pomocník?

Za nás jednoznačně pomocník! Zejména v místech s těžkou, tvrdou nebo příliš chlorovanou vodou přijde konvice vhod. Používat ji můžete nejen na vodu k pití, ale i na filtrování vody k vaření, pečení nebo ke koupání miminek.

Filtrační konvice odstraní z vody:

  1. chlór a jeho organické sloučeniny,
  2. vodní kámen,
  3. zinek,
  4. měď,
  5. olovo,
  6. kadmium,
  7. a další těžké kovy, substance a škodliviny.
Filtrační konvice
Filtr z vody vytáhne těžké kovy a další škodliviny

Jak poznáte, že vaše voda stojí za “prohnání” filtrem?

Stačí se podívat do rychlovarné konvice. Máte v ní pravidelně usazeniny a ani pravidelné čištění nepomáhá? S největší pravděpodobností máte tvrdou vodu (vodu s těžkými kovy). Vyzkoušet můžete také rychlý test ve sklenici. Studenou vodu nalijte přímo z kohoutku do čisté průsvitné sklenice a sledujte:

  • povlak – čerstvá čistá voda by žádný mít neměla
  • chuť – musí být svěží, bez pachu, chuti či dochuti v ústech

Jak filtrační konvice funguje?

Všechny konvice fungují na principu filtrování. Do nádoby s filtrem nalijete vodu, ta se pročistí a odteče do konvice. Obvykle celý proces trvá pár vteřin. Jednoduché a rychlé.

Výměna filtru:

Údržba konvice není nijak složitá, jednou za čas ji stačí omýt a vyměnit filtr. Tady máte dvě možnosti: buď si budete hlídat objem přefiltrované vody (1 filtr obvykle vystačí na 150 litrů), nebo si pořídíte konvici s indikátorem, jako je například italská filtrační konvice BWT Vida. Tento model obsahuje praktický indikátor, který vám sám oznámí, že je potřeba vyměnit filtr. Konvice Vida disponuje objemem 2,6 litru a jednoduchým designem v několika barevných variantách. Hodí se skvěle do běžných domácností, ale i do kanceláří a na jiná pracoviště. Svou velikostí perfektně zapadne do dveřního boxu lednic a navíc ji můžete mýt v myčce.

Filtrační konvice s indikátorem
Filtrační konvice s indikátorem vám ušetří čas i práci s hlídáním filtru

A na závěr připojíme ještě jeden praktický návod:

Jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Nemáte-li po ruce speciální čistič, vůbec nevadí. My už léta používáme citron. Vymačkáme 1 celý citron a šťávu nalijeme přímo do rychlovarné konvice. Podle potřeby dolijeme vodou (aby dosahovala hladina minimální úrovně pro ohřev) a dáme citronovou vodu vařit. Otevřeme poklop, necháme pár minut vodu odstát, ať si neopaříme obličej, a po chvíli konvici zkontrolujeme. Pokud je čistá, vodu vylijeme. V opačném případě dáme ještě jednou vařit. Stejnou službu jako citron udělá i ocet.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář