Bazén – letní osvěžení v pohodlí domova

Máte rodinný dům s rozlehlou zahradou? Pak se Vám přímo nabízí možnost pořízení bazénu, prostoru pro zábavu, zdraví a osvěžení. Bazény jsou u nás velmi populární a nabídka trhu tomu odpovídá, k dostání je prakticky cokoliv. Více uvnitř dnešního článku.

Základní rozdělení bazénů

Nadzemní bazény

Domácí bazénTvoří segment levnějších bazénů na menších zahradách. Jak už název napovídá, jedná se o venkovní bazény určené pro nadzemní instalaci, dno bazénu je tedy v úrovni okolního terénu.

Nevýhodou těchto bazénů je většinou menší objem, hloubka a horší přístupnost a náchylnost na mechanické poškození. Výhodu mají naopak ve snadné instalaci a zmíněné ceně. Navíc je v případě potřeby ze zahrady poměrně snadno odstraníte.

Z nadzemních bazénů se nejčastěji setkáte s nejlevnější konstrukcí s nafukovacím prstencem. Alternativou je kvalitnější plechová konstrukce s povrchovou úpravou z fólie.

Zapuštěné bazény

Kategorie naopak dražší bazénů, které ale za svou cenu nabídnou větší komfort. Bazény jsou zapuštěné v zemi a hladina vody je přibližně v úrovni okolního terénu.

U zapuštěných bazénů se nedá najít mnoho nevýhod. Pro někoho to může být vysoká cena, náročná instalace, kdy musíte „rozvrtat“ značnou část zahrady a nakonec i nulová variabilita.

Výhodou je oproti tomu větší obsah vodní plochy, větší hloubka. Děti se mohou bavit skákáním do bazénu a spoustou dalších možností.

Proč si pořídit bazén?

Bazén se zejména pro děti v létě stane středobodem Vaší zahrady, jaké jsou ale jeho další přínosy?

Zdraví

Plavání je mimořádně prospěšné našemu tělu, a to v každém věku. Voda nadlehčuje tělo a připlavání tak namáháme pouze svalstvo, nikoli klouby. Pravidelným plaváním se kromě pohyblivosti zlepšuje i kardiovaskulární systém a  obranyschopnost těla.

Bazén Mountfield
Zapuštěný bazén

Hygiena

Veřejná koupaliště a plavecké stadiony jsou rájem pro šíření kožních nemocí. V domácích podmínkách máte plně pod kontrolou hygienickou stránku a můžete tak snadno předejít pozdějším návštěvám kožního lékaře. Oproti veřejným „plavečákům“ také postačuje menší množství dráždivého chlóru.

Zábava a odpočinek

Posledním hlavním důvodem pro pořízení bazénu je odpočinek. Pobyt na čerstvém vzduchu, slunci a u vody působí jako balzám na duši. Odbourává se stres, tělo se dokonale uvolní a načerpá obrovské množství energie. Děti naopak přebytečnou energii uvolní a mohou se poté lépe soustředit na svoje ostatní povinnosti.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář