Ixoderm – snadné a bezpečné odstranění klíštěte

Každé léto nás trápí v lesích a na loukách výskyt klíšťat. Přisáté klíště představuje potencionální hrozbu pro naše zdraví. Nebezpečí nákazy encefalitidou můžeme minimalizovat správným odstraněním klíštěte. Zkuste přípravek Ixoderm.

Co je to Ixoderm?

Ixoderm je unikátní český přípravek vyvinutý pro maximálně bezpečné odstranění klíštěte. Ixoderm eliminuje nebezpečí vyvrhnutí útrob klíštěte do rány, navíc celou ránu dokonale desinfikuje a umožní naprosto bezproblémové vyjmutí parazita. Je zdravotně naprosto bezpečný, a to pro všechny věkové kategorie včetně dětí.

Jak Ixoderm funguje?

IxodermPřípravek Ixoderm kompletně pokrývá celý „proces“ rychlého a bezpečného odstranění přisátého klíštěte. Aplikace je snadná. Na klíště stačí nanést 1-2 kapky přípravku. Následuje okamžité znehybnění klíštěte, klíště tak není schopno obranné reakce, vyvržení obsahu svých útrob do rány. Nedostaví se ani zvýšené slinění, které také může zvýšit riziko nákazy encefalitidou nebo boreliózou.

Nanesený Ixoderm současně vydezinfikuje povrch i části vnitřních ústrojí klíštěte a samozřejmě samotou ranku a její okolí. Během chvíle pak dojde k usmrcení klíštěte a k jeho zafixování. Dojte také k narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, kterou je klíště ke kůži upevněno. Nakonec už stačí jen jednoduše a hlavně bezpečně vyndat klíště.

Český přípravek vyvinutý společností Vetrisol

Ixoderm je český produkt vyvinutý společností Vetrisol. Před uvedením na trh byl testován nezávislým pracovištěm Parazitologického ústavu AV ČR České Budějovice. Testy potvrdily nezávadnost a 100% účinnost přípravku.

Přípravek můžete zakoupit v českých lékárnách a internetových obchodech. Od 1. 6. 2012 bude přípravek možné koupit i ve slovenských lékárnách.
Další informace o přípravku a dalších faktech o klíšťatech a jejich odstraňování naleznete na oficiálním webu www.ixoderm.cz.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář