Briston: Jak pečovat o kožené materiály?

Kožené materiály vždy platily za symbol kvality. Jejich vyšší pořizovací cena bývá vyvažována elegantním vzhledem a především pak vysokou trvanlivostí. Představa o tom, že nevyžadují žádnou údržbu, je ovšem zcela Přípravky na čistění kůžemylná. V tomto článku si představíme základní postupy, díky kterým si vaše kožené sedací soupravy, interiéry automobilů či oblečení udrží svoji původní podobu po řadu let.

Zdaleka ne vše, co se označuje jako kůže, je ve skutečnosti pravou přírodní kůží – stejně často se dnes setkáme také s levnějšími imitacemi kůže. Vedle klasické koženky se v posledních letech stále více prosazuje umělá kůže, známá také jako ekokůže. Ať už dáte přednost kterémukoli z těchto materiálů, doporučujeme, abyste se drželi následujících rad:

Čemu se raději vyhnout

Čistění kožených autosedaček

  • nevystavujte kožené materiály dlouhodobě přímému slunečnímu záření, které může mít za následek jejich blednutí, vysychání, nebo dokonce popraskání
  • do čištění skvrn se pusťte raději okamžitě, protože kůže je porézní materiál, do kterého se mohou vstřebávat tekutiny
  • vyhněte se používání drsných čisticích prostředků, které mohou povrch kůže nenávratně poškodit
  • k  čištění nepoužívejte oleje, vosky, silikony nebo leštidla – kůže se pak může stát lepkavou; rozhodně se vyhněte také prostředkům na bázi amoniaku

Používejte čisticí gel a balzám!

Briston čistič kůže
Čistič kůže Briston

Jak tedy postupovat, když běžné čisticí prostředky na pravou i umělou kůži prostě nefungují? Ideálním řešením je použití kombinace čistícího gelu a balzámu na kůži Briston. Zatímco s čisticím gelem spolehlivě vyčistíte ze svých kožených křesel, oblečení či interiérů aut veškeré nečistoty a skvrny, s pomocí balzámu jim vrátíte jejich původní vzhled a poddajnost a prodloužíte jejich životnost.

Gel odstraní nečistoty…

Čisticí gel na kůži je naprosto nepostradatelný u světlé kůže, na které jsou velmi patrné nečistoty. Dobře si poradí i s mastnými skvrnami. Nemusíte se obávat ani promočení kůže či ztráty původní barvy jako u jiných prostředků. Aplikace je velmi jednoduchá – gel nanesete na houbičku, kterou kůži jemně přetřete.

…balzám navrátí přirozený vzhled

Briston balzám na kůži
Balzám na kůži Briston

Podobně snadná je také aplikace balzámu na kůži, která by měla následovat po ošetření gelem. Balzám se přirozeně vsakuje do kůže, odstraňuje drobné oděrky a činí materiál odolným proti působení vody. Díky obsahu včelího vosku navíc získá svěží vůni.

Využijte nabídky společnosti Briston

Oba produkty můžete za výhodné internetové ceny zakoupit v e-shopu společnosti Briston. V její nabídce naleznete také další kvalitní úklidové a čisticí prostředky, jako jsou koncentrovaná čisticí pasta nebo WC olej. Společným jmenovatelem všech výrobků je vysoká účinnost spojená se šetrností a dlouhou trvanlivostí.

Jak přípravky Briston fungují? Podívejte se na video!
http://www.youtube.com/watch?v=Ng14hr-lrno

 


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

  1. Čištění kůže doma · Upravit

    No, já mám se skvrnami své zkušenosti. Jednou jsem zničil sedačku za 50k díky blbým babským radám, takže výrobky zde propagované určitě zkusím. Kde si mohu zboží objednat?

    Reagovat

Přidejte komentář