Praktický pultík i ozdoba – k čemu je možné využít kvalitní parapet

Parapety jsou v bytech často opomíjeny a není jim přikládán velký význam. Parapet je nabízen jak venkovní, tak vnitřní, široký, úzký, z různých materiálů, ale hezky popořadě.

Venkovní parapet třídy ALLWIN

Venkovní hliníkový parapet
Venkovní hliníkový parapet

Nejčastěji se jako materiál na zhotovení venkovního parapetu používá hliník. Proč, to je nasnadě. Hliník je vysoce odolným materiálem, který čelí úspěšně dešti, větru, sněhu i slunci. Díky taženému hliníkovému profilu slitiny Al,Mg,Si 0,5 F 22 je parapet vysoce odolný a je určen pro to nejnáročnější použití. Jsou dostupné v různých barvách, a to v bílé, hnědé, tmavý elox, světlý elox a světlý bronz.

Parapet je možné namontovat na plastové okno, dřevěné eurookno a na hliníková okna. Jeho povrch nemusíte složitě udržovat a životnost je dlouhá. Parapet nemusíte natírat a ani se o něj starat. Jsou vyráběny v různých šířích, a to od 50 mm do 400 mm. Na takto širokém parapetu můžete pěstovat květiny nebo různé druhy koření či bylinek.

Dřevěný parapet do interiéru – zbytečnost nebo nutnost

Dřevěný parapet v interiéru
Dřevěný parapet v interiéru

Interiér si můžete též vyzdobit parapetem. Ovšem k čemu je parapet v interiéru? Díky krásnému a kvalitnímu provedení může být skvělou a praktickou dekorací, které si každý všimne. Parapety jsou vyrobeny z dřevotřísky s laminátovým povrchem a dodají interiéru luxusní vzhled. Základem každého kvalitního parapetu je dřevotříska, která je odolná vůči vlhkosti. Povrch parapetu je chráněn laminátovou folií s povrchovou úpravou OVERLAY a na spodní straně parapetu naleznete protitah. Parapet je díky této kombinaci pevný a odolný vůči častému používání, má vysokou nosnost a stabilitu. Disponuje také odolností vůči nárazu a jinému mechanickému poškození. Tyto dřevotřískové parapety jsou dodávány v několika různých dekorech, a to v bílé barvě, která je často využívána k plastovým oknům, v mramorové, která se hodí na chodbu nebo do koupelen, v imitaci dřeva, která je vhodná pro dřevěná okna. Údržba je velice snadná a na materiálu nezůstává zažraná špína nebo nečistoty. A to vše díky kvalitnímu provedení a povrchové úpravě.

Plastový parapet do interiéru Alfasill

Parapety Alfasill jsou díky vynikající stabilitě, pevnosti a dlouholeté stálosti velice oblíbené zejména v rodinných domech nebo velkých chatách. Údržba je skutečně snadná, nenáročná, parapet je pevný a disponuje vysokou nosností. Snadno se seřízne na jakýkoli rozměr.

http://dopos.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář