Realizace wellness – co vás čeká a na co byste neměli zapomenout

Na luxus si člověk zvyká snadno. Možná už máte skvěle vybavený dům nebo byt. Možná teprve stavět či rekonstruovat budete. Ale jedno máte společné – na dovolené máte nejraději příjemné okamžiky relaxování ve vířivce, saunování, po kterém se cítíte jako znovuzrození… Milujete to vy i vaše rodina. Tak proč si nepořídit wellness domů? Budete ho moci využívat kdykoliv, a navíc to prospěje i vašemu zdraví a duši.

Stavba wellness: jak začít?

První, co vás čeká, je rozhodnout o velikosti, respektive místu, pro vaše domácí wellness. U plánování komerčního wellness je to podobné, jen starostí budete mít o něco více. Popřemýšlejte o tom, jaké wellness prvky máte rádi a které třeba vynecháte. Zbožňujete s dětmi parní lázeň? Užíváte si saunování? Je dobré, když najdete shodu s ostatními členy rodiny.

Stavba vlastního wellness

Stanovte si finanční rozpočet. Kvalitní wellness není levná záležitost, je proto na místě mít zajištěné financování celého projektu i stavby. Preferujete kvalitní produkty, které vydrží a mají zajištěný dlouhodobý servis, než abyste za každou cenu ušetřili na počátku? Nevyplácí se to.

Plánujte a přemýšlejte. Až se realizace wellness rozeběhne, už bude pozdě!

Zásadní požadavek na wellness, na který se bohužel často zapomíná, je minimalizovat energetickou náročnost a tím i náklady na provoz vašeho relaxačního centra. Pro lepší představu: je velký rozdíl, když za spotřebovanou elektřinu ve vašem wellness zaplatíte jednotky nebo desítky tisíc korun ročně.

Základem domácího wellness i komerčního wellness centra bývá téměř vždy finská sauna nebo infrasauna. U sauny na míru si můžete navolit rozměry, použité materiály, počet lavic, vybrat si, kterou stěnu chcete prosklenou atd. Variant je téměř nekonečné množství. Dobrý výrobce vám dokáže nabídnout i kombinovanou saunu, která spojuje výhody finské sauny a infrasauny. Ale saunou to teprve začíná…

Realizace wellness

Realizace wellness nespočívá jen v tom, umístit do rohu místnosti saunu a do dalšího roku vířivku. Najděte si takovou společnost, pro kterou je stavba wellness denním chlebem a specializují se na návrhy soukromých i komerčních wellness. Ti budou svojí práci rozumět.

Dobrý návrh wellness je váš klíč k úspěchu

Neriskujte tím, že oslovíte náhodně vybraného architekta, který vám navrhne projekt vašeho wellness, se kterým pak půjdete do stavební firmy. Většinou to nefunguje. Architekt, který žádné wellness nenavrhl, si nebude vědět rady, ale vy to nejspíš ani nepoznáte. A to je ten problém. Spolupráce pak často drhne, stavební firma odhalí nějakou nesrovnalost v projektu a do toho všeho vám ještě bude mluvit dodavatel vířivky. Pomyslete na tu spoustu času a nervy, které vás to bude stát!

Zvolte raději dodavatele, který umí postavit domácí wellness na klíč – od návrhu, přes stavbu a celkovou realizaci wellness.

Doporučujeme vybrat jednoho dodavatele všech wellness prvků. Ten na svá bedra vezme veškeré záruky během stavby wellness a vy tak budete mít jediného partnera, vše budete řešit na jednom místě. Záruku, servis i třeba počáteční potíže s provozem vašeho wellness. Ušetříte si spoustu času a problémů, které by vás čekaly v případě, že byste měli saunu od jednoho výrobce, vířivku od jiného a parní kabinu od dalšího.

Vlastni wellness

Mimoto, kvalitní dodavatel bude mít svého vlastního architekta, který má dostatek zkušeností a znalostí a navrhne vám domácí wellness, jenž bude splňovat požadavky energetické nenáročnosti, a jednotlivé prvky v něm budou logicky provázané. Zkrátka vám navrhne a postaví wellness, které bude fungovat, a budete se v něm cítit dobře. Jako ryba ve vodě.

Chcete s realizací wellness nezávazně poradit?

Spojte se s námi a my vám pomůžeme s realizací vašeho snu o welness na míru. Navrhneme ideální spojení všech wellness prvků do funkčního celku. Máme za sebou desítky realizací malých i velkých wellness. Kontaktujte nás nebo se přijeďte podívat do našeho Showroomu v Praze Uhříněvsi.

www.wellness-vision.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář