Samonosný balkón: Alpská krása na českém domě?

Atraktivní stavební prvek, místo pro romantickou snídani, rozšíření prostor horního patra… Balkóny vzbuzují nejrůznější emoce, každý pro něj najde jiné využití a vidím v něm jiný smysl. V článku vám rozvedeme nastíněné klady samonosných balkónů.

Realizace je možná prakticky kdekoliv

Samonosné balkóny nejsou závislé na konstrukci domu, umístit je lze do jisté míry na libovolné místo rodinného domu, pokud balkón projektujete na míru.

Podpěrnou konstrukci lze vyvést opěrným systémem až na úroveň samotné zahrady, nebo šikmo ke zdi domu. Při rekonstrukci je tak největším zásahem případné vybudování chybějícího průchodu z místnosti.

Samonosný balkon alpský

Balkón se stane dominantou obydlí

Vsadíte-li výhradně na přírodní materiál – dřevo – můžete si být jisti, že se samonosný balkón stane dominantou vašeho domu. Krása dřeva dokonale sladí ostatní prvky domu se zbytkem zahrady a stavba jako celek působí velmi honosným a přitom přirozeným dojmem.

Terasa: Rozměrnější balkón jako funkční prvek

Zajímavou alternativou je projekt terasy v horním patře. V kombinaci se schody se stává z takového balkónu velmi praktický prvek domu vhodný pro stolování, opalování, grilování a mnoho dalších aktivit. Balkón může tímto způsobem také oddělit obě patra a umožnit klidnější soužití dvou rodin v jednom domě.

Balkón jako terasa

Alpské balkóny jsou prověřeny tradicí

Obdivujete při pobytu v Rakousku, či Bavorsku místní domy s bílou fasádou a dominantními balkóny? Nic nebrání tomu, abyste si mohli podobné „sídlo“ postavit i u nás. Tzv. alpské balkóny, které jsou typické svými masivními trámy a zdobenými balustrádami postupně pronikají i k nám.

Díky stovkám let, po které byly dřevěné balkóny prověřování na stavbách po celé Evropě – zejména v Německu, Rakousku, Holandsku, Itálii a dalších – můžeme říci, že konstrukce vydrží desítky let.

Při občasné údržbě smrkového dřeva vhodným nátěrem zůstane jako nový po dlouhou dobu.

Nakupujte na Stylovebalkony.cz

Doporučujeme navštívit www.stylovebalkony.cz, kde se můžete spolehnout na záruku maximální kvality. Díky bohatým zkušenostem s realizací dřevěných samonosných balkónů a vysokému nasazení se stala firma předním hráčem na českém trhu.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář