Tapety do dětského pokoje: S důrazem na věk dítěte

Každý, kdo již zařizoval dětské království v jakémkoli interiéru, jednoznačně ví, že jde o velmi složitý úkol. Náročnost spočívá hlavně v tom, že musíme ustoupit od svých vlastních ambicí a snažit se pochopit dětskou duši. Ta si samozřejmě přeje úplně něco jiného než my samotní. I zdánlivě fádní záležitosti, jako jsou barvy dětského pokoje anebo doplňky, dají mnohdy hodně zabrat a děti si zkrátka vymyslí něco, co pak musíme jako dospělí akceptovat a následně shánět. Ať už jsou jejich i naše nápady jakékoli, rozhodně není od věci se inspirovat. Výbornou volbou jsou především fototapety do dětského pokoje ve spoustě podob. My se na ty nejznámější postupně podíváme a pokusíme se dát tipy na to, co by se v království vašeho potomka mohlo objevit. V hlavní roli bude logicky především věk dítěte.

Fototapety pro kluky

Variace pro nejmenší

I u nejmenších dětí je vhodné rozeznávat, zdali se jedná o kluka nebo dívku. Přece jenom, motivy aut by se zrovna v pokoji, kde spí holka, příliš nehodily. Stejně tak můžete zapomenout na jemnou růžovou s princeznami v pokoji pro kluky. Mezi hodně oblíbené fototapety do dětského pokoje patří bezesporu nejrůznější krajinky. Typickým příkladem budiž zátiší venkova, kde můžete spatřit tradiční rustikální motivy pole, traktoru a usměvavých lidí, již se starají jak o úrodu, tak samozřejmě také o mnohá domácí zvířata, která na fototapetách vypadají náramně. Výbornou volbou jsou ale také fototapety do dětského pokoje s motivy abstraktního charakteru. I ty jsou ale složené z předmětů, jež jsou dětem velmi blízké a notoricky známé. Na mysli máme především balónky, tužky anebo stromky či pohádkové koníky s velkou hřívou. Vsadit můžete i na jistou podobu nonsensu, kdy jsou na obrázku zvířata při hraní. Na tom by možná nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se žirafa nehoupala na houpačce a ostatní tvorové si nehráli stejně jako děti.

Fototapety pro kluky

Kluci bezesporu milují technické záležitosti. Již od útlého věku jim v každém případě imponují auta. Výbornou volbou je například omyvatelná tapeta do dětského pokoje zobrazující právě tuto tematiku. Záleží jen na tom, jak se v podstatě automobily jako takové na vyobrazení pojmou. Nejmenší kluci jistě ocení animované nablýskané plechové fešáky, kteří se ani nijak výrazně rychle po silnicích prohánět nemusejí. Jde tam spíše pouze o onen tvar a zobrazení, nic víc. Ve starším věku až ale jistě budou myslet na konkrétní značku vozu a líbit se jim budou pouze některé modely. Vsadit můžete třeba na Ferrari anebo Lamborghini a jiná provedení nejznámějších značek aut. Kluci mimo jiné taktéž ocení hrdiny různých filmů, kteří se neohroženě probíjejí davy nepřátel. Takovýchto zajímavých postav může být spousta a rozhodně se nemusí jednat pouze o animované záležitosti. Mnohé fototapety do dětského pokoje je dokážou zobrazit velmi věrohodně.

Fototapety do dětského pokoje

Dívčí království

Pokoj pro holky rozhodně nemusí být plný princezen, jak by se na první pohled mohlo někomu zdát! Často jsou frekventované třeba tradiční obrázky animovaných soviček, jež vypadají v pestrobarevném provedení hodně zajímavě. A co teprve takoví jednorožci. Vzhledově stoprocentně nezklamou. Svou bílou barvou vnesou do interiéru čistotu a jakousi mystickou atmosféru. V kombinaci s tmavým pozadím se budou vyjímat na jakékoli stěně dívčího království. Moc hezky vypadají také pestrobarevní motýlci rozlétající se to různých koutů světa. Zapomenout nelze ani na srdce, kruhy anebo jiné geometrické útvary. Především omyvatelná tapeta do dětského pokoje vyzdobená těmito obrázky jistě vzbudí dojem.

fototapety detsky pokoj

Někdy přijdou vhod i univerzální motivy

Fototapety nemusí být vůbec genderově zaměřené. Nejste-li si jistí tím, že byste vybrali chlapecké anebo dívčí motivy, klidně se zaměřte na takovouto tematiku. Typickým příkladem budiž mapa světa určená na stěnu. Bez problémů padne do jakéhokoli pokoje. Vůbec přitom nezáleží na jeho obyvateli. Oblíbené jsou ale i nejrůznější abstrakce vytvořené z mnohých barevných motivů a obrazců.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář