Ventilátory a klimatizace – aby se vám lépe dýchalo

Hledáte ventilátor, který vám zaručí spolehlivé odvětrávání vaší koupelny či kuchyně?  Uvažujete o nákupu výkonné klimatizace, díky které v pohodě přečkáte horké letní měsíce ve vašem bytě či kanceláři? Nebo se spokojíte s jednodušším ventilátorem s nastavitelnou intenzitou otáček? Ať už se rozhodnete pro kterékoli z těchto řešení, máme pro vás několik užitečných tipů.

Mobilní a nástěnné klimatizace

Klimatizace jsou nabízeny ve dvou základních provedeních – mobilní a Mobilní ventilátornástěnné. První variantu můžete pohodlně přenášet mezi jednotlivými místnostmi v bytě nebo si ji můžete vzít s sebou třeba na chalupu. Nástěnné neboli splitové klimatizace, které se skládají z vnitřní a vnější jednotky, většinou slouží nejenom k chlazení, ale také k vytápění a odvlhčování. Mají o dost větší výkon, takže je můžete použít pro celý byt.

Jednoduché stolní ventilátory

Domácí ventilátory můžeme rozdělit podle účelu, pro který jsou vyrobené. V parních letních dnech mohou přijít vhod stolní nebo stojanové ventilátory. Obvykle mívají k dispozici dvě nebo tři rychlosti a možnost nastavení úhlu sklopení a otáčení.

Odsávací ventilátory

Jiným typem jsou tzv. axiální ventilátory, které se používají k odsávání nepříjemných pachů nebo vlhkosti v kuchyních, koupelnách, na toaletách, ale např. také ve spížích, prádelnách či v garážích. Můžete je nainstalovat jednoduše do stropu nebo na zeď. Můžete si zvolit variantu s mechanickým spínáním, nebo s čidlem vlhkosti, která se zapíná automaticky.

Luxusní novinka mezi odsávacími ventilátory

LEVNEelektro ventilátorNovinku v nabídce axiálních ventilátorů představuje CATA e100 GTH s elegantním LED displejem s ukazatelem teploty a vlhkosti.  Ventilátor pracuje se dvěma rychlostmi. Pokud si budete přát, může být po celý den spuštěna funkce mikroventilace, která spolehlivě zamezí vzniku jakýchkoli plísní v místnosti. Po dosažení určitého stupně vlhkosti (můžete si jej nastavit v rozmezí 40-95 %) ventilátor automaticky přejde na vyšší rychlost. Po odvětrání se pak znovu vrací do výchozího režimu mikroventilace.

Využijte nabídku obchodu LEVNEelektro.cz

Veškerou vzduchotechniku si můžete pořídit za bezkonkurenční ceny v internetovém obchodě www.LEVNEeletro.cz. Nakoupíte zde axiální ventilátory v ceně již od 500 Kč, mobilní klimatizace od 2 000 Kč, nástěnné klimatizace od 7 500 Kč. Vybrat si můžete také z široké nabídky elektrických nebo plynových ohřívačů vody. Obchod se může vykázat desetiletou tradici a disponuje širokým zázemím s kvalitně proškoleným personálem.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář