Vířivky: zdravý relax ve vodní lázni

Pozitivní účinky masáží a léčivých koupelí na tělo jsou všeobecně známé. Ne každý si ale může dovolit navštěvovat pravidelně relaxační střediska. Ideálním řešením je pro mnoho lidí domácí vířivka. O blahodárných účincích vířivek více v dnešním článku.

Co je to vířivka?

Vířivka, případně vířivá vana, je speciální vana určená k hydromasážní koupeli. Díky masážním trubkám simuluje vířivka běžnou masáž, je proto vhodná pro relaxaci a odpočinek. Vířivka navíc dokáže vodu neustále udržovat v ideální teplotě okolo teploty lidského těla. Koupat se v ní proto dá i venku při tuhých mrazech. Je vhodná i na party a další sešlosti. Stejně tak má mnoho dalších pozitivních účinků na zdraví a léčbu.

Účinky na lidské zdraví

V první řadě je čas stráveným ve vířivce balzámem na duši, vyplavují se při něm endorfiny, hormony štěstí. Díky tomu dokážou koupele dlouhodobě odbourávat stres a zvýšit naší celodenní výkonnost. Odpadají pocity únavy a duševního vyčerpání.

Díky teplé masážní koupeli se celkově zlepšuje kardiovaskulární systém a prokrvování všech částí těla. Zlepšuje se prokrvování naražených či operovaných míst, hojení jizev, rychlost regenerace svalů. Pomáhá i mírnit bolesti lehkých zranění (naražená místa, otoky, odřeniny) způsobené při sportu. Díky proudům dokonale nadnášejícím naše tělo si odpočinou naše klouby.

Vířivka
Vířivá vana s dekorem

Nový středobod Vašeho domova

Vířivku můžete umístit jak uvnitř, tak venku. Díky stálému ohřevu vody vířivce nevadí mrazy ani horší klimatické podmínky. Dobrou kombinací tvoří společně s altánem, kdy se po grilování stane oblíbeným romantickým odpočinkem se sklenkou vína. Zejména v pubertě ji ocení i Vaši potomci, kdy se stane největší lákadlem na jejich večírky a oslavy narozenin.

V interiéru dostávají vířivé vany své místo zejména v manželských ložnicích a jsou spíše oblíbenou soukromou zábavou páru nebo samotných manželek.

Vybavení vířivek

Vířivky jsou vyrobené ze tvarované akrylátové skořepiny, zvenku je nejčastěji kryta materiálem imitujícím dřevo. Uvnitř jsou speciální vodní trysky, masíruje se proudem vody a vzduchu. Dalšími oblíbenými doplňky jsou světla nebo reproduktory, které dohromady dokážou skvěle navodit požadovanou atmosféru.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

Přidejte komentář