Vybíráme správný materiál povlečení

Zatímco dříve ložnice zdobilo jednolité bílé povlečení, dnes si můžeme vybírat z několika materiálů a nekonečných variant různobarevných vzorů. Jaký materiál je ale ten pravý? (Komerční sdělení)

Povlečení z bavlny

Bavlněné povlečení má v ložnicích tradiční postavení. Svou dominantní pozici si uchovává i přes boom textilního průmyslu a stále silnější konkurenci.

Přírodní bavlna je velmi příjemná na dotyk. Vyniká svou pružností a skvělou schopností pohlcovat vlhkost. Díky neustávající poptávce a bezproblémové výrobě se také jedná o cenově velmi dostupnou variantu.

Krepové povlečení

Krepové povlečení Cubes lila
Povlečení Bonatex.cz – Cubes lila (krepové povlečení)

Základní vlastností krepového povlečení je, že jej není potřeba žehlit. Krepové povlečení poznáte na první pohled díky jeho specifickému povrchu, od kterého pochází také název materiálů – působí zvláštním dojmem, kdy je částečně jakoby zmuchlané a částečně přitom hladké. Tento efekt je také velmi příjemný při spánku, což podtrhuje i bavlněný materiál a vlastnosti prakticky totožné s povlečeným bavlněným.

Froté povlečení

Froté prostěradla se vyznačují svou hebkostí a pohlcováním vlhka. Vyrábí se z bavlny, má dlouhou životnost. Vhodný je zejména do zimních dnů, kdy velmi efektivně drží teplo a navozuje dojem neobyčejného pohodlí. V létě je naopak lepší dát přednost jiným materiálům.

Výhodou je nežehlivost materiálu, žehlení by poškodilo jeho jedinečné vlastnosti.

Povlečení z bavlněného saténu

Povlečení sametová imprese
Povlečení Bonatex.cz – Sametová imprese (bavlněný satén)

Saténové povlečení sází na svou eleganci a vysoký komfort. Má skvělé vlastnosti, kdy v zimě velmi rychle hřeje a zajistí dokonalý spánek. Mírně efekty odlesku zařídí luxusní vzhled.

V případě povlečení z bavlněného saténu je nutné dát si pozor na praní, kdy je nutné dodržovat pokyny výrobce. Povlečení by mohlo být poškozeno agresivními pracími prostředky a nešetrným programem. Často využívaná nežehlivá úprava ale námahu zpětně ušetří.

Máte vybráno?

Podělte se s námi o své zkušenosti. Jaký materiál vám vyhovuje a který si už naopak nikdy nekoupíte?


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář