Vyrobte si velikonoční stromeček s vajíčky

Některé dekorace jsou snadné, jiné chtějí více zručnosti, času a trpělivosti. A jednu z těch náročnějších na čas si představíme dnes. Jedná se o kulatý stromeček z vyřezávaných dřevěných růžiček přizdobený vajíčky do podoby velikonoční dekorace. Jarní období je pro výrobu takového stromečku ideální, neboť jen v tomto časovém úseku jsou větvičky vrby a lísek plné mízy a růžičky z nich se dají snadno vyřezávat. Později se již lámou, neboť dřevo je příliš vyschlé.

Velikonoční stromek

K výrobě si připravte

Na výrobu dřevěných růžiček budete potřebovat strouhátko na tužky o velkém průměru. Polystyrenovou kouli o průměru 9 cm, větší množství pevnějších párátek, čerstvě nastříhané větve z vrby o průměru 1,2 až 1,5 cm, obal na květináč, kousek mechu, 6 – 8 vajíček na zavěšení, kamínky nebo sádru na zatížení nádoby, tavnou lepicí pistoli a náplně, tedy lepicí tavné tyčinky odpovídajícího průměru.

Velikonoční stromek 

Pracovní postup:

  1. Z čerstvých větví vrby oloupejte částečně kůru a pomocí strouhátka za poměrně velkého tlaku strouhátka na konec větvičky vyřezávejte a následně rolujte dřevěné růžičky. Vyrobte jich asi 60. Do pěkně smotaných růžiček zastrčte uprostřed párátko a přilepte růžičku na párátko. Tak se nerozmotá ani po seschnutí a nebude se růžička lámat.
  2. Do středu polystyrenové koule zapíchněte jednu větvičku silnějšího průměru, bez kůry, která bude tvořit kmen budoucího stromku. Jakmile uděláte do koule díru. Zafixujte tavným lepidlem větvičku v kouli.
  3. Poté začněte postupně vpichovat jednu vyřezanou dřevěnou růžičku nalepenou na párátku těsně vedle druhé. Jakmile je celá koule plná růžiček a nikde neprosvítá polystyren, máte základ stromku hotov.
  4. Nyní usaďte spodní konec do nádobky a vyrovnejte kmen stromečku ve svislé poloze, přidejte do obalu na květiny igelitový sáček a zalijte sádrou. Igelitový sáček zabrání tomu aby se sádra dostala do všech koutů, a nádoba díky tomu nepraskne. Použít můžete i kamínky a jimi zasypat kmínek stromku v nádobce.
  5. Nahoru, na sádru nebo kamínky pak položíte kousek zeleného mechu, který bude sloužit jako dekorace na místo trávníku, který bývá pod skutečnými stromy v přírodě.
  6. Na provázky u vajíček na zavěšení přilepte tavnou lepicí pistolí konec párátka a po zaschnutí párátko napíchněte do polystyrenové koule ze spodní strany mezi dřevěné růžičky. Několik vajíček můžete vlepit i do mechu pod stromečkem.
  7. Výhodou této dekorace je to, že po velikonocích můžete párátka s vajíčky ze stromečku vytahat, například pinzetou, a stromeček může sloužit v bytě jako celoroční interiérová dekorace. Abyste jej zbavily, prachu, který se na něm po čase usadí, pusťte na něj vzduch z fénu, který prach odfoukne.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář