Vyrazte na stezku s novými inline bruslemi

Léto patří rekreačním sportům. Typickou aktivitou vhodnou pro každého je bruslení. Bruslaři jsou dnes nedílnou součástí dětských hřišť, chodníků, stezek pro cyklisty nebo skate parků. Díky rozkvětu odvětví můžeme také těžit z obrovského množství druhů jednotlivých bruslí, jejichž kvalita stoupá a ceny klesají. V článku si řekneme něco z historie bruslení a představíme vám nabídku obchodu sportobchod.cz.

„Nový“ sport, který je stále na vzestupu

Zatímco bruslení jako takové má své kořeny již v 18. Století, současná podoba inline bruslení je stále ještě

Fitness brusle
Fitness brusle (Foto: Sportobchod.cz)

v podstatě novým odvětvím. Za definitivní zlom se považují léta osmdesátá, kdy do té doby populárnější brusle s kolečky rozmístěnými jako na autě (4 kolečka v rozích brusle) nahradila bota s kolečky za sebou.

Snahou bylo přiblížit se možnostem v koleji (kolečka jsou v řadě – anglicky: „in line“), brusle navíc dostaly brzdu. Dnes tento typ bruslí zcela dominuje, inline brule se rychle rozšířily do celého světa a našly své vyznavače napříč všemi generacemi od malých dětí přes extrémní sporty až po seniory.

Jak vybírat inline brusle

Výběr bruslí ovlivňují 3 základní faktory, kterým byste měli věnovat dostatečnou pozornost. Nekupujte zbytečně ty nejdražší brusle, ve kterých se poté budete trápit, nováčkům naopak budou lépe vyhovovat levnější modely.

Kritéria pro výběr bruslí

Zkušenosti s bruslením

Pro začátečníky se doporučují brusle s menším průměrem koleček (od 76 mm). Je také rozdíl, zda jezdíte denně, nebo brusle obujete pouze první jarní den. Roli hraje i výkonnostní zátěž bruslí – komu to jde skvěle na ledě, na asfalt přejde bez problému. Je poté vhodné koupit kvalitní brusle, které velkou zátěž vydrží dlouhodobě.

kategorie

kolečka

bota

zkušenosti

styl jízdy

Fitness brusle

76-90 mm

měkká, pohodlná (soft)

základní až pokročilé

rekreační až sportovní

Streetové brusle (Urban)

76-80 mm

pevnější pohodlný skelet

pokročilé

rekreační až sportovní

Speed brusle

100 mm a více

pevný skelet

pokročilé

výkonnostní až profesionální

Bruslení ve skupině / samotáři

Bruslíte-li převážně ve skupině bruslařů, je vhodné mít podobné typy bruslí. Jak vybrat brusleSkupinka by proto měla mít brusle minimálně s podobným průměrem koleček – zkušený jedinec s větším průměrem bude vždy ve výhodě oproti začátečníkům s menším průměrem.

Samotáři tento problém řešit nemusí a vybírají takové brusle, které jim nejlépe sedí.

Kvalita povrchu

Ne každý má možnost jezdit na nové hladké stezce. Ne každý na ní jezdit chce, i když možnost má. Důležitá je proto volba koleček. Kolečka na brusle proto volíme kromě designu i dle rozměrů a tvrdosti.

Cena inline bruslí

Přestože radíme nekupovat bezhlavě ty nejdražší modely, radíme zaměřit se na kvalitu. Jakmile už tedy víte, z jaké kategorie brusle vybrat, vyberte si ty kvalitnější (a zákonitě dražší). V bruslích budete trávit hodiny času a noha vyžaduje pevné a přitom pohodlné a zdraví neohrožující zafixování.

Pravidelní bruslaři kupují brusle v hodnotě od 2500 Kč výše.

Nabídka obchodu SportObchod.cz

Sportovní e-shop SportObchod.cz nabízí široký sortiment bruslí, vybere si každý.

Fitness brusle

Většina zákazníků volí Fitness brusle, které jsou ideální na upravené plochy a cyklostezky. Jsou stavěné na dlouhé jízdy klidnějšího charakteru. Samozřejmostí je kvalitní systém odvětrávání, odnímatelná brzda.

Další druhy bruslí

V nabídce naleznete streetové brusle stavěné na jízdu v zejména městských ulicích a někdy i skate parcích, jsou stavené pro maximálně usnadněné manévrování.

Pro děti se nakupuje v samostatné rubrice dětské brusle. Profesionálové a vyznavači dravé jízdy zase zavítají do kategorií Speed (stavěné na rychlost – kolečka průměru 100 mm), Aggressive (skate parky, sjíždění zábradlí, schodů, skákání) či Off-road (terénní jízda v přírodě).

Brusle snadno nakoupí i ženy nebo inline hokejisté, obě skupiny mají své vlastní kategorie.

Zapomenout nesmíme ani na chrániče, helmy a další příslušenství.

Doprava, kamenné prodejny

E-shop nabídne všechny dnes běžné standardy – variabilitu dopravy, či dokonce vyzkoušení v kamenné prodejně (Praha, Brno).

Personál vám také pomůže na telefonu nebo e-mailu. Zakoupit lze i na splátky, v opačném případě můžete zaplatit celou částku všemi dnes běžnými způsoby.

Zaujaly vás inline brusle? Neváhejte a navštivte obchod www.sportobchod.cz a užívejte si léto na bruslích!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář