Zařizujeme moderní kuchyni

Současné designové trendy se vyhýbají přílišné dekoraci a kladou důraz především na jednoduchost a účelnost. Pro kuchyni to pak platí více než pro kteroukoli jinou část bytu. Kuchyňské lince, která bývá často zaplněna nádobím a moderními spotřebiči, budou nejlépe slušet čisté geometrické linie.

Každý centimetr se počítá…

Nezapomínejte na to, že kuchyně je místem, ve kterém se bude setkávat vaše rodina – je proto důležité, aby nepůsobila Moderní kuchyňstísněným dojmem. Vždy se snažte maximálně využít prostor, který máte k dispozici. Pokud má místnost atypický tvar, pak raději dejte přednost kuchyni vyrobené na míru.

Dobrým řešením mohou být závěsné skříňky a police. Úsporu místa vám zaručí také vestavěné spotřebiče, které jsou instalovány přímo do kuchyňské linky. V těchto případech se určitě vyplatí oslovit firmu, která vám dokáže zpracovat 3D grafický model vaší kuchyně.

Materiály kuchyňských linek

Kuchyňské linky se vyrábějí z mnoha různých materiálů. Nejčastějším a zároveň cenově nejdostupnějším provedením dveří je laminát. Můžete si však zvolit také o něco dražší masiv, dýhovaný povrch nebo fólie. Důležitá je také volba vhodné pracovní desky, která by se měla vyznačovat vysokou odolností. Nejčastěji se používá laminátová dřevotříska, oblíbený je však také umělý či přírodní kámen nebo dřevo.

Vestavěné skříně zajistí více úložného prostoru

Nejenom v kuchyních, ale i v jiných částech bytu jistě oceníte velmi praktické vestavěné skříně. Jsou výborným řešením pro atypické prostory, jako jsou rohy či výklenky, které by jinak nebyly dostatečně využité. Systémy vestavěných skříní se vyrábějí na míru a v kombinaci s posuvnými dveřmi vám zajistí až o polovinu více úložného prostoru, než je tomu v případě běžných skříní.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář