5 tipů, jak správně vybrat kufr na nářadí


Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Snad jste se již zamýšleli nad pořízením vhodného kufříku, kam byste si všechno naskládali. Následující článek věnujeme parametrům, které byste při výběru neměli opomenout.

Box - opravy

Bez kvalitního svrchního materiálu ani ránu

Dovedete si představit, že by se váš kufřík rozpadl po každém drobném ťuknutí? Asi nikoliv. Materiál skořepy zkrátka musí uložené náčiní ochránit i při pádu. Dominantní většina boxů se dnes vyrábí z plastu, přičemž výrazně závisí na úrovni zpracování. Různé kovy a slitiny jsou pro svou vysokou hmotnost vyhrazeny profesionálům.

Důkladně zkontrolujte všechny spojky a přezky, které bývají nejvíce namáhané. Vybírejte zásadně kovové, plastové mají tendenci časem ochabovat a praskat.

Čím více úložného prostoru, tím lépe

Nadpis by měl znít spíše čím více dobře uspořádaného vnitřního prostoru, tím lépe! Mnohdy se stane, že drobnější box pojme mnohem více náčiní a materiálu než na první pohled obrovský kufr. Važte proto cestu do kamenné prodejny, své favority otevřete a důkladně prozkoumejte.

Nechcete trávit dlouhé minuty lovením potřebných součástek ze dna kufříku? Vyhněte se modelům, které nejsou vybaveny žádnými přihrádkami. Přehlednou organizaci běžně zajišťují kapsy, moduly, elastická poutka, nebo přihrádky na vnější straně víka boxu. Od věci není ani malá kapsička pro umístění drobného materiálu či přihrádka na dokumenty.

Madlo, které dokonale padne

Vzali jste kufřík do ruky a zjišťujete, že vás po několika minutách bolí dlaň? Zbytečně se netrapte a poohlédněte se po něčem jiném. Bez kvalitního polstrovaného madla to zkrátka nejde. Řemeslníci, kteří přenášením nářadí z místa na místo tráví denně desítky minut, vědí své.

kufříky na nářadí

Měkčená část musí být dostatečně klenutá, aby bylo možné uchopit box  v rukavicích. Důkladně též ověřte, zda madlo dobře drží a nehrozí jeho utržení. Jen málo potěší, když se vám drahocenné nářadí rozsype na dlažbu.

Něco navíc pro náročné

Máte nějaké speciální přání? Třeba si jej splníte, jen pořádně čtěte specifikace. Firmy totiž ke svým kufříkům na nářadí nabízejí celou řadu doplňků. Za zmínku stojí kupříkladu tato trojice:

  • Praktická kolečka pro rychlejší přesun
  • Pouzdro jako dodatečná ochrana před nárazy a poškozením
  • Nošení na ramenou pomocí popruhů

Zámky jako ochrana před zloději

Zabrali jste se do práce a nepostřehli, že vám někdo z kufříku vytáhl cenné nástroje? Kdybyste měli model se zámkem, nebo alespoň očkem pro zámek, nastalo by se tak. Nejlevnější modely jsou vybaveny kovovými západkami, které ale uvolní každý, kdo má trochu času. Jejich hlavní účel spočívá v ochraně před vysypáním. Dražší kufříky bývají vybaveny číselníky umožňujícími obsah uzamknout a zpřístupnit pouze zadním příslušného kódu. Jestliže pracujete s velmi drahým náčiním, určitě vám jejich pořízení doporučujeme.

Nabídka kufrů na nářadí


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář